Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

City Interactive

15.03.2011

Czas: 15 marca 2011r.
Miejsce: Warszawa
Temat: Omówienie wyników finansowych za 2010 r. oraz przedstawienie strategii na lata 2011/2012
Goście: 4 dziennikarzy, 30 analityków.

Rok 2010 City Interactive zakończył z 27 mln PLN zysku netto wypracowanego przy 89 mln PLN przychodów. Inwestorów interesuje jednak przyszłość. Spółka nie podała prognoz na 2011 r., jedynym dostępnym wskaźnikiem jest zysk netto „uruchamiający” program motywacyjny dla kluczowych pracowników.

Jeśli Spółka osiągnie w tym roku 35 mln PLN zysku netto, kluczowe osoby w City Interactive otrzymają 56 250 akcji (przez objęcie warrantów). Jeśli uda się przekroczyć 40 mln PLN zysku netto, program przewiduje dodatkowe 18 750 akcji.

- Osiągnięcie w tym roku 35-40 mln zł zysku netto, od którego uzależnione jest uruchomienie programu motywacyjnego dla pracowników, uważam za bardzo realne – mówił Wojciech Kutak, członek Zarządu City Interactive odpowiadający za finanse.

Równie pewnie z warunkami opcji czuje się Marschall Zwicker, dyrektor ds. sprzedaży City Interactive na Amerykę Północną i Wielką Brytanię - Nie czujemy presji ze strony wymogów opcji menedżerskich. Osiągnięcie tej skali zysków uważam za bardzo prawdopodobne, przy tak dynamicznym rozwoju sprzedaży i całej firmy. Jestem zatem spokojny o uruchomienie programu

City Interactive przedstawił strategię rozwoju na najbliższą przyszłość. Spółka ma ambitne plany inwestycyjne, co w połączeniu z już osiągniętym sukcesem spowoduje dynamiczny rozwój.

- W ciągu dwóch lat chcemy uplasować na rynku minimum dwie gry na miarę Snipera. W tym roku chcemy pokazać pierwsze przychody na rynku gier na smartphone’y. W 2012 r. przychody z tego segmentu powinny stanowić już istotną część przychodów całej grupy. Będzie się to jednak wiązało z akwizycją studiów producenckich z całego świata i otwarciem własnego. Bacznie obserwujemy również rynek tzw. social games, czyli gier online, np. na Facebooka – mówił Marek Tymiński, prezes i główny udziałowiec City Interactive.

Oba te segmenty to najszybciej rosnące „kawałki” światowego rynku gier video. Średnioroczny wzrost wartości rynku gier online (w tym sektor social games) szacowany jest na poziomie 10,6 proc. i w 2013 roku może mieć wartość 13,7 mld USD. Średnioroczny wzrost wartości gier na smartphone’y szacowany jest na poziomie 13,8 proc. i w 2013 roku
może mieć wartość 13,4 mld USD.

- Mamy wiele pomysłów inwestycyjnych. Wielki sukces Snipera „ustawił” Spółkę. Wzmocniliśmy markę i zaufanie u kontrahentów. Byłoby błędem gdybyśmy nie wykorzystali tego jako koła zamachowego do dalszego rozwoju. Dlatego też nie będziemy wypłacać dywidendy z zysku za 2010 r., będziemy inwestować w przyszłość. – mówił Marek Tymiński.

W latach 2011/12 Spółka będzie rozwijać markę Sniper Ghost Warrior. Na kwiecień zaplanowana jest premiera pierwszej części gry na PS3. Na trzeci kwartał planowana jest światowa premiera Snipera 2 na wszystkie platformy równocześnie (PC, xBOX i PS3).

- Sniper 2 stworzony zostanie na najnowszym, unikalnym silniku CryEngine3. Ukaże się równocześnie na 3 platformach – zwracał uwagę prezes Tymiński.

Chcąc lepiej wykorzystać markę Sniper, Spółka rozważa możliwość produkcji filmu opartego na tej grze lub udzielenia licencji na produkcję filmu podmiotowi zewnętrznemu.

Kolejnym hitem City Interactive ma być gra oparta na realiach II Wojny Światowej, którego głównym kreatorem będzie Stuart Black – znane nazwisko światowej branży gier, a w tej chwili zarządzający brytyjskim studiem City Interactive.

Od czerwca ubiegłego roku, od momentu premiery, sprzedaż Snipera przekroczyła 1 mln egzemplarzy. Premiera Snipera na PS3 i Snipera 2 na wszystkie trzy platformy powinna przynieść kolejne 2 mln sprzedanych sztuk. Na II kwartał zaplanowano premierę Combat Wings na cztery platformy, a na III kwartał, premierę Alien Fear na trzy platformy.

Prezentacja z konferencji

Wróć

Nasi klienci