Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

City Interactive

29.08.2011

 

Czas: 29 sierpnia 2011 r.
Miejsce: Warszawa
Temat: Omówienie wyników finansowych za I półrocze 2011 r., przedstawienie perspektyw Spółki na kolejne okresy oraz przedpremierowy pokaz gier

Goście: 30 analityków / zarządzających

City Interactive realizuje plany globalnej ekspansji

i zapowiada megadynamikę wyników w przyszłym roku

 

City Interactive, pierwszy krajowy prawdziwie globalny producent, wydawca i dystrybutor gier wideo, wypracował w pierwszym półroczu 10,1 mln zł zysku netto przy 12,5 mln zł zysku operacyjnego. To poziomy zbliżone do tych z analogicznego okresu 2010 roku. Jednocześnie jednak Spółce udało się zwiększyć przychody aż o blisko 50 proc., do ponad 43,2 mln zł.

 

- Stworzyliśmy światową markę, czyli Sniper: Ghost Warrior. Sprzedaliśmy już ponad 1,5 mln egzemplarzy tej gry. Staliśmy się numerem jeden sprzedaży na wielu rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Austrii czy Niemczech oraz trafiliśmy do Top10 m.in. w USA. Zaliczyliśmy też spektakularny debiut w Japonii na konsolę PS3. podkreślił Marek Tymiński, Prezes Zarządu City Interactive S.A.

 

- Udział kosztów w przychodach w pierwszym półroczu w stosunku do sytuacji sprzed roku zwiększyło wydawanie gier na konsole, które stanowią u nas już 88 proc. produkcji. To jednak konieczny krok, aby kontynuować dynamiczną globalną ekspansję. Świat gra na konsolach, a nie na komputerach PC wyjaśnił Artur Winiarski, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy w City Interactive S.A.

 

Warto zauważyć, że o ponad 38 proc., do 10,75 mln zł, zwiększyły się rok do roku przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej.

 

- Pozwoliło nam to spłacić zadłużenie i pozyskać środki na rozwój na projektów. Nie jest nam groźny więc potencjalny kryzys na rynkach finansowych, który mógłby zmusić wielu konkurentów do zatrzymywania ekspansji – powiedział Artur Winiarski, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy w City Interactive S.A.

 

- My w każdym scenariuszu idziemy dynamicznie do przodu – dodał Marek Tymiński, Prezes Zarządu City Interactive S.A. 

 

Plan wydawniczy City Interactive zakłada trafienie na rynek jeszcze w bieżącym kwartale gry Sniper: Ghost Warrior Gold Edition (Xbox 360 i PC) oraz gry Sniper: Ghost Warrior Classics (Xbox 360). Później przyjdzie czas na oczekiwane premiery, które mają stać się kolejnymi kamieniami milowymi w historii Spółki. Chodzi o Sniper: Ghost Warrior 2 (I kwartał 2012 r.) oraz grę nazwaną roboczo WW II (II kwartał 2012 r.). Ich uzupełnieniem będą niszowe Alien Fear (I kwartał 2012 r.) oraz Combat Wings: The Great Battles of WW2 (IV kwartał). 

 

- Pomimo bardzo dobrych wyników finansowych, obecny rok nie jest dla nas kluczowy. W przyszłym roku spodziewamy się megadynamiki wzrostu – poinformował Marek Tymiński, Prezes Zarządu City Interactive S.A.

 

Uczestnicy konferencji mieli możliwość przetestowania gier, które nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane. Mieli również okazję poznać Bogdana Oprescu, który odpowiada za produkcję gier (m.in z segmentu gier on-line z modelu Free to Play w gatunku FPS) w najnowszym studio z rodziny City Interactive – w Rumunii.

 

- Startujemy z zespołem 40 osób, które pracowały wcześniej dla największych korporacji produkujących gry wideo i on-line. Rumunia to jednocześnie zagłębie utalentowanych i doświadczonych twórców gier, więc mamy ambicje szybko rosnąć i w coraz większym stopniu budować wartość City Interactive – zapewnił Bogdan Oprescu, Członek Zarządu i Executive Producer w City Interactive Studio S.R.L. (Bukareszt).

 

Szczegółowa prezentacja z konferencji [link]

 

Raport okresowy City Interactive za I półrocze 2011 r. [link]

tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/CIA_2.JPG

Wróć

Nasi klienci