Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gant

07.11.2011

Czas: 7 listopada 2011 r.
Miejsce: Warszawa
Temat: Omówienie wyników finansowych za III kwartał 2011 r. oraz przedstawienie perspektyw Spółki i branży na kolejne okresy

Goście: 5 dziennikarzy, 21 analityków

 

Gant Development generuje coraz wyższą wartość dla akcjonariuszy

Gant Development, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wygenerował w III kwartale br. na poziomie skonsolidowanym 12,8 mln zł zysku operacyjnego i ponad 6,7 mln zł zysku netto przy 78,3 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To zdecydowany przełom względem sytuacji sprzed roku. W III kwartale 2010 r. Grupa Gant Development zanotowała bowiem 19,1 mln zł przychodów oraz 1,1 mln zł zysku operacyjnego i 5 mln zł straty netto. W trakcie pierwszych 9 miesięcy 2011 r. Grupa Gant Development zarobiła na czysto 23,8 mln zł przy 38,8 mln zł zysku operacyjnego i 198,9 mln zł przychodów. W analogicznym okresie minionego roku było to 20,4 mln zł zysku netto, 35 mln zł zysku operacyjnego i 106,4 mln zł przychodów.

 

- Przy dużej konkurencji na rynku udaje nam się utrzymywać czołowe pozycje sprzedażowe we wszystkich największych miastach Polski, w których jesteśmy obecni. Zaufanie klientów, na które pracujemy od lat, procentuje i przynosi realne efekty. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjność naszych projektów. Dzięki temu jesteśmy silni nie tylko w rodzimym Wrocławiu, ale również w Poznaniu czy Warszawie. Rozpoczynamy nowe projekty, aby utrzymać wiodącą pozycję – powiedział zebranym Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development S.A.

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/2.JPG

Gant Development rozpoznał od początku roku w wynikach finansowych blisko 600 mieszkań. Plany na cały rok mówią o 890 lokalach. Sprzedaż mieszkań w systemie 10/90 i lokali użytkowych wyniosła po trzech kwartałach 636 sztuk.

 

- Przekroczenie progu tysiąca mieszkań sprzedanych to może być dla nas kwestia przyszłego roku. W 2012 roku nasz potencjał sprzedaży szacujemy na 1100 lokali. Jednocześnie spodziewamy się wyraźnego wzrostu raportowanych rentowności prowadzonych projektów deweloperskich. Pod względem marży gotówkowej już teraz jest to w wielu wypadkach poziom zdecydowanie wyższy niż wynika to z zapisów księgowych. Grunty kupowaliśmy bowiem bez wypływu gotówki ze spółki, za własne akcje, które emitowaliśmy po cenach wielokrotnie wyższych niż obecny ich kurs – powiedział Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development S.A.

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/3.JPG

Podkreślił on, że sytuacja płynnościowa spółki jest bardzo dobra (nadwyżka wpływów nad wypływami gotówki do końca 2012 r. przy zamrożeniu nowych inwestycji wyniosłaby blisko 100 mln zł), a segment mieszkań popularnych, przystępnych cenowo dla nabywców (podstawowa działalność Gant Development) jest co do zasady w bardzo dużym stopniu niewrażliwy na zawirowania rynkowe. Dlatego scenariusz dynamicznego rozwoju Grupy w kolejnych okresach pozostaje bazowy.

 

- Warto jednak również pamiętać, że w Grupie mamy również część komercyjną oraz mieszkania na wynajem. To również zwiększa naszą atrakcyjność inwestycyjną. Samo Centrum Handlowe Marino, które jest obecnie praktycznie w całości wynajęte, generuje ponad 12 mln zł przychodów rocznie, a jego wartość można szacować na 150-200 mln zł. W dwucyfrowym tempie rosną tam obroty najemców i liczba odwiedzających ich sklepy klientów – dodał Wiceprezes Andrzej Szornak.

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/4.JPG

Obecne notowania akcji Gant Development na GPW pokazują daleko idące niedowartościowanie akcji względem ich wartości, na przykład konserwatywnej księgowej (aktywa netto, już po odjęciu zadłużenia i zobowiązań). Kurs wynosi obecnie około 7,9 zł, podczas gdy wartość aktywów netto na akcję wynosiła na koniec III kwartału 33,35 zł (422 proc. kursu z GPW).

Szczegółowa prezentacja z konferencji [link]

Raport okresowy Gant Development za III kwartał 2011 r. [link]

 

Wróć

Nasi klienci