Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gant

26.08.2011

Czas: 26 sierpnia 2011 r.
Miejsce: Warszawa
Temat: Omówienie wyników finansowych za I półrocze 2011 r. oraz przedstawienie perspektyw Spółki i branży na kolejne okresy

Goście: 6 dziennikarzy, 12 analityków

Gant Development widzi potencjał rynku i ma plan jego wykorzystania

 

Grupa Gant Development, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, zaraportował za pierwsze półrocze 120,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To wzrost o ponad 38,1 proc. wobec rezultatu sprzed roku. Gant Development wypracował jednocześnie w okresie styczeń-czerwiec 26,9 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego i 24,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. To odpowiednio o 23,5 i 9 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2010 roku. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 17,1 mln zł.  

 

- To zapisy księgowe. Dla nas ważniejsza od zyskowności księgowej jest zyskowność pieniężna. W I półroczu księgowo rozliczaliśmy w kosztach zakup gruntów, które nabyliśmy za wyemitowane akcje – po cenach wielokrotnie wyższych niż obecny kurs i wartość nominalna. W efekcie na przykład we wrocławskiej inwestycji Stabłowice marża księgowa wyniosła 2 proc., ale ta rzeczywista, pieniężna – 24 proc. – wyjaśniła zebranym Luiza Berg, Członek Zarządu ds. Finansowych w Gant Development S.A.


Gant Development przekazał klientom w pierwszym półroczu 384 lokale w zakończonych inwestycjach, a sprzedał - 423 lokale (w całym 2010 roku 979 sztuk). W wynikach finansowych 2011 roku rozpoznanych ma zostać 890 lokali.

 

- Widzimy wiele atrakcyjnych możliwości, aby na obecnym rynku mieszkaniowym zwiększać skalę naszej działalności. Planujemy sprzedać w drugim półroczu 519 lokali z naszej oferty, a jednocześnie przekazać naszym klientom 565 gotowych lokali. W 2012 roku chcielibyśmy przekazać ponad 1 tys. mieszkań z zakończonych inwestycji oraz sprzedać ponad 1,2 tys. lokali, głównie w nowo powstających osiedlach. Do oferty planujemy wprowadzić jeszcze w tym roku ponad 1 tys. mieszkań, a w 2012 roku moglibyśmy wprowadzić do sprzedaży ponad 2,6 tys. lokali z 9 nowych inwestycji – zakomunikował Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development S.A.

 

Zaraportowane wyniki finansowe oraz zapowiedzi Spółki o zdecydowanie bardziej optymistycznym nastawieniu do przyszłości, niż prezentują to główni konkurenci, zostało docenione przez inwestorów. Na zniżkującym szerokim rynku oraz przy zniżkującym indeksie WIG-Deweloperzy Gant znalazł się dziś w gronie spółek o najmocniej rosnących kursach (6 proc.).

 

- Oprócz podstawowej działalności, czyli deweloperki mieszkaniowej, w Grupie mamy również część komercyjną oraz mieszkania na wynajem. To również zwiększa naszą atrakcyjność inwestycyjną – dodał Wiceprezes Andrzej Szornak.

 

Pomimo obecnego wzrostu notowań, giełdowy kurs Spółki może wydawać się wciąż daleki od wartości godziwej. Na koniec pierwszego półrocza wartość aktywów netto na akcję wynosiła bowiem 32,98 zł, podczas gdy kurs na GPW – około 9,3 zł.

 

Szczegółowa prezentacja z konferencji <link do pliku na naszym serwerze>

Raport okresowy Gant Development za I półrocze 2011 r. [link]

tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/analitycy1.JPG

tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/media1.JPG

Wróć

Nasi klienci