Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Cormay

22.11.2011

Czas: 22 listopada 2011 r.

 

Miejsce: Warszawa

 

Temat: Omówienie wyników finansowych Grupy po III kwartale, przedstawienie obecnej sytuacji Grupy i jej perspektyw, w tym rewolucyjnej technologii badań medycznych

 

Goście: 44 analityków, 7 dziennikarzy

 

Grupa PZ Cormay ma za sobą rekordowy kwartał. To dopiero przedsmak jej potencjału

PZ Cormay, globalny gracz na rynku odczynników i aparatury do badań medycznych, wygenerował w III kwartale br. 5,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 25,73 mln zł przychodów ze sprzedaży. Od stycznia br. Grupa PZ Cormay zarobiła już na czysto 10,9 mln zł przy 64,8 mln zł przychodów. To więcej niż w całym zeszłym roku (wtedy było to odpowiednio 6,1 i 61,9 mln zł).

 

- Od trzech lat dublujemy wyniki i chcemy nadal kontynuować tę tendencję. Czwarty kwartał powinien być co najmniej tak udany jak trzeci, a w przyszłym roku dynamiki również powinny być imponujące. Mówimy tu oczywiście tylko o wzroście organicznym oraz o konsolidacji spółek z grupy – powiedział zebranym Tomasz Tuora, prezes PZ Cormay.

 

- Trzeba pamiętać, że dodatkowo już wiosną zaprezentujemy działający prototyp naszego rewolucyjnego w skali globalnej analizatora, który wyznacza nową erę w dostępności badań krwi. Do seryjnej produkcji trafi on najwcześniej pod koniec 2012 roku, ale już wcześniej można spodziewać się dużych kontraktów z nim związanych. Ten projekt może wynieść PZ Cormay do zupełnie innego wymiaru rezultatów finansowych – zapowiedział Tomasz Tuora.

 

Prezes PZ Cormay mógł również pochwalić się rezultatami restrukturyzacji i włączenia do struktur Grupy przejętych spółek. W trzy kwartały Orphee, przejęty przez PZ Cormay na początku 2010 roku za 9 mln zł szwajcarski producent analizatorów hematologicznych, zarobił już na czysto 4,7 mln zł. Doświadczenia nabyte podczas niezwykle udanej restrukturyzacji Orphee zaprocentowały bardzo szybko w przypadku Innovation Enterprise (IE), irlandzkiego producenta testów i sprzętu diagnostycznego. PZ Cormay przejął go na początku lipca br. [link], a spółka już rozwija skrzydła.

 

- W poprzednim roku IE miał 1 mln euro straty, w 3 lata był łącznie 3,5 mln euro pod kreską i pomimo bardzo cenionych, często unikalnych produktów, stał na krawędzi bankructwa. Tymczasem od naszego przejęcia, czyli w niecały kwartał, IE zarobił już netto 214 tys. euro. To pokazuje potencjał Grupy oraz jakość naszego know-how przy przejmowaniu komplementarnych spółek z branży. Podobnego scenariusza spodziewamy się w przypadku spółki z USA, która powinna trafić do Grupy w II kwartale przyszłego rokupowiedział prezes Tuora.

 

Irlandzka spółka posiada ultra nowoczesny zakład, który był wykorzystany w mniej niż 30 proc. Produkuje unikalne w skali świata testy oraz ma własną rozbudowaną sieć dystrybucji w Chinach.

 

- Chiny w przyszłym roku powinny stać się dla Grupy Cormay największym rynkiem zbytu. Na czołowym miejscu będzie również Rosja, gdzie mamy wysoką skuteczność wygrywania przetargów. Obecnie, kiedy jesteśmy obecni praktycznie na całym świecie, nie musimy skupiać się już na zdobywaniu rynków, a jedynie na wzroście udziału. Duże szanse rozwoju widzimy na przykład w segmencie weterynaryjnym, który rozwija się dużo szybciej niż produkty dedykowane ludziomwyjawił Tomasz Tuora.

 

Rozszerzona wersja prezentacji z konferencji [link]

Raport okresowy PZ Cormay za III kwartał 2011 roku [link]

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/crm 1.JPG

Wróć

Nasi klienci