Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Budopol

17.08.2011

czas: 17 sierpnia 2011 r.
Miejsce: Warszawa
Temat: Omówienie wyników finansowych za I półrocze 2011 r. oraz przedstawienie perspektyw na kolejne okresy

Goście: 4 dziennikarzy, 8 analityków

Budopol Wrocław dynamicznie zwiększa skalę prowadzonych robót

Grupa Budopolu Wrocław, budowlana część Grupy Kapitałowej Gant Development, wypracowała w drugim kwartale 2011 roku 44,3 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To wzrost o 76,6 proc. wobec rezultatu z drugiego kwartału 2010 roku. To również więcej niż przychody Spółki w całym I półroczu zeszłego roku (36,8 mln zł). Spółka wypracowała w okresie kwiecień-czerwiec blisko 2,8 mln zł zysku netto. To o 80 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Jednocześnie zysk netto wypracowany przez Budopol Wrocław w pierwszym półroczu bieżącego roku (9,6 mln zł) stanowi aż 160 proc. zysku netto wykazanego w pierwszym półroczu 2010 r.

- Sygnalizowaliśmy już wcześniej, że dynamicznie rośnie portfel naszych zamówień. Kiedy je realizujemy, na bieżąco wykazujemy zyski. Jednocześnie dbamy o efektywność operacyjną. Dlatego nasze marże utrzymują się na założonych poziomach. W rezultacie generujemy wysoką dynamikę wyników finansowych – wytłumaczył Mirosław Motyka, Prezes Zarządu Budopolu Wrocław S.A.

W przyszłych okresach sytuacja spółki wygląda równie obiecująco.

- Zamierzamy zrealizować szereg projektów w największych miastach Polski. Wartość kontraktów, na jakie się nastawiamy do realizacji w roku 2012 i w części w roku 2013 można szacować na około 250 mln zł – zapowiedział Prezes Budopolu Wrocław.

Co Prezes sądzi o obecnej wycenie Budopolu Wrocław na GPW i jak rozwija się przejęty Zebud, działający w branży drogowej? Odpowiedz znajdują się [Tutaj]

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją inwestycji obecnie realizowanych przez Spółkę [Tutaj]

Raport finansowy Budopolu Wrocław za I półrocze 2011 r. [Tutaj]

tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/20110817060.jpg

Wróć

Nasi klienci