Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Elektrotim

09.11.2011

Czas: 9 listopada 2011 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Przedstawienie i omówienie wyników finansowych za III kwartał 2011 roku oraz perspektyw spółki i branży na kolejne okresy

Goście: 14 analityków, 4 dziennikarzy

 

Strategia Elektrotimu przynosi sowite zyski, a dywidenda nie wyklucza buy-backu

Rezultaty finansowe za 9 miesięcy 2011 roku potwierdzają wcześniejsze zapowiedzi o rekordowym roku Elektrotimu. Przyszły rok ma być równie udany. Wycena na GPW zdaje się tego nie widzieć.

 

O 69 proc., do 48,7 mln zł, wzrosły w trzecim kwartale rok do roku przychody Grupy Kapitałowej Elektrotim. Zysk operacyjny skoczył o 25 proc., do ponad 3 mln zł, a zysk netto – o 14 proc., do 2,4 mln zł. Od początku roku Elektrotim zarobił już na czysto na poziomie skonsolidowanym 4,3 mln zł przy ponad 5,2 mln zł zysku operacyjnego i 123,9 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To odpowiednio w porównaniu do wyników zanotowanych przed rokiem 63, 184 i 77 proc. więcej. Zgodnie z zapowiedziami Spółki po publikacji wcześniejszych raportów, rok 2011 ma być najlepszym rokiem pod względem wyników w dotychczasowej historii. Elektrotim podtrzymuje plany.

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/2(1).jpg

 - Procentują rozważne budowanie portfela zamówień, z dbałością o marże i nie uleganie emocjom podczas zawirowań rynkowych. Bardzo uważnie wydajemy również pieniądze, dzięki czemu nasze akwizycje są udane. W porównaniu z rokiem 2010 nasze dokonania w tym roku są realnie jeszcze lepsze ze względu na zmiany w polityce rachunkowości, na bardziej restrykcyjne. Nawet jednak po tych zmianach, rok 2011 będzie dla nas rekordowy powiedział zebranym Andrzej Diakun, Prezes Zarządu Elektrotim S.A.

 

Rekordowy jest też portfel zamówień Grupy Elektrotim, który ma wartość 170-180 mln zł opiewał na 182,5 mln zł wobec około 110 mln zł rok wcześniej. Według najnowszych danych z dnia 1 października, Elektrotim S.A. ma w portfelu kontrakty warte 131,4 mln zł, Procom-System – 22,5 mln zł, Elektromont-Beta – 5,9 mln zł, a Mawilux – 17,1 mln zł.

 

- Statystycznie 60-70 proc. zamówień realizujemy w trakcie 6 miesięcy. Na tej podstawie analitycy mogliby oszacować naszą sprzedaż w 2011 roku na poziomie 160-190 mln zł. Przyszły rok będzie nie najlepszy dla branży, szczególnie w segmencie budownictwa kubaturowego. Grupa Elektrotimu wykracza jednak ze swoją działalnością daleko dalej. Dzięki temu zamierzamy powtórzyć w przyszłym roku wyniki tegoroczne podkreślił Prezes Diakun.

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/3(1).jpg

Prezes Andrzej Diakun dodał, że perspektywy segmentów budownictwa, na których Elektrotim opiera swoją działalność, są bardzo dobre. Chodzi m.in. o sieci elektroenergetyczne, projekty telekomunikacyjne, inwestycje w wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej, a także budowę lotnisk i lądowisk. Elektrotim dysponuje również około 40 mln zł wolnej gotówki.

 

- W pięć lat obecności na giełdzie wypłaciliśmy już 3,7 zł dywidendy na akcję [45 proc. obecnego kursu], a w kolejnych latach zamierzamy wypłacać jako dywidendę 5-10 proc. kapitalizacji spółki. Jesteśmy wiarygodni i przewidywalni. Rozważamy również uruchomienie programu skupu akcji własnych w celu ich umorzenia, aby zniechęcić ewentualnych spekulantów do zaniżania notowań, korzystając z niedużej płynności akcji powiedział uczestnikom spotkania Andrzej Diakun.

Szczegółowa prezentacja z konferencji [link]

Raport okresowy Elektrotim S.A. za III kwartał 2011 r. [link]

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/4(1).jpg

Wróć

Nasi klienci