Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Cormay, Amica, Apator, City Interactive

18.01.2012

Na łamach portalu Stockwatch analitycy domów maklerskich wyłonili 16 spółek, w które warto zainwestować w styczniu. Wśród nich są:

 

Cormay - producent odczynników i aparatury do analiz medycznych. W roku 2011 dał inwestorom najwyższą stopę zwrotu na giełdzie - 178%. Przejęcie w lipcu irlandzkiej spółki Innovation Enterprise okazało się wielkim sukcesem. Prezes na rok 2012 zapowiedział kolejną akwizycję oraz pokazanie prototypu przełomowego na skalę światową urządzenia do badań krwi.

 

Amica- producent i dystrybutor sprzętu AGD. Dzięki przeprowadzonym zmianom w strategii biznesowej spółka znacząco poprawia rentowność i generuje rosnący strumień gotówki, wprowadzając na rynek atrakcyjne linie produktów w przystępnych cenach. Spółka prowadzi również ekspansję geograficzną.

 

Apator – spółka znana z produkcji różnorakich liczników mediów. Spodziewane są świetne wyniki za IV kwartał, gdyż sprzedaż idzie w górę, a słaba złotówka dodatkowo zwiększa marże.

 

City Interactive- producent gier multimedialnych. Spodziewany jest skokowy wzrost wyników za sprawą wypuszczenia nowych tytułów, m.in. Sniper 2.

[Dowiedz się więcej]

 

Przy okazji warto zauważyć, że Cormay nie został jeszcze zauważony przez wiele dużych instytucji finansowych. W akcjonariacie na koniec grudnia było obecnych wprawdzie 6 OFE (były 3), ale ich łączny udział w kapitale wzrósł zaledwie z 9,14 do 10,46 proc. Tylko jeden fundusz emerytalny był natomiast obecny w akcjonariacie City Interactive (0,26 proc. kapitału), który – choć mniej – również dał solidnie zarobić inwestorom w 2011 roku.

[Dowiedz się więcej]

Wróć

Nasi klienci