Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Wideo

21.11.2017

 

Data: 21 listopada 2017 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji finansowej i biznesowej Grupy AB po Q3 2017 oraz perspektyw na kolejne okresy

 

Grupa AB zwiększa przewagi konkurencyjne

Grupa AB, największy dystrybutor IT w Polsce i regonie CEE, ma za sobą kolejny kwartał silnych wyników finansowych. Podobnie jak w poprzednich okresach, także w minionym kwartale przychody i zyski okazały się zdecydowanie wyższe niż innych firm z branży. Grupa AB kontynuuje przy tym rozwój w oparciu na bezpiecznych fundamentach finansowych: wskaźnik dług netto do EBITDA spadł do zaledwie 1,68, a  operacyjny cash flow miał wartość aż 142,5 mln PLN. Grupa AB ma także od lat najniższe w branży koszty SG&A (więcej tutaj: link).

tl_files/klienci/nowy/AB/21.11.2017_AB_2.jpg- Biorąc pod uwagę także najefektywniejszą, zautomatyzowaną logistykę, dywersyfikację produktową i geograficzną, a także kreowanie trendów i wpisywanie się w potrzeby klientów, jak w ramach oferty usług chmurowych i e-commerce, gdzie również jesteśmy liderem rynku, można śmiało powiedzieć, że Grupa AB jest najlepiej przygotowana do zmian zachodzących na rynku – podkreślił Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.

Wskazał także na najszerszą ofertę produktową w regionie oraz lojalne kanały sprzedaży, jak sieci franczyzowe. Jednocześnie nowe kontrakty dystrybucyjne kierują się w dużej części ku wysoko marżowym towarom, jak akcesoria komputerowe czy oferta smart home. Co więcej, Grupa AB dynamicznie rośnie na rynku AGD/RTV, wykorzystując lukę rynkową.

- Zarówno w Polsce, jak w Czechach i na Słowacji sprzyjają nam trendy makroekonomiczne z dynamicznie rosnącymi PKB oraz rekordowo niskim bezrobociem – wskazał Grzegorz Ochędzan, Członek Zarządu ds. Finansowych w AB SA.

 

Linki:

Informacja prasowa - link

Prezentacja z konferencji - link

Raport okresowy Grupy AB za III kw. 2017 - link

 

 

Wróć

Nasi klienci