Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB

11.06.2018

 

Skomplikowana sytuacja w branży dystrybucji IT

W opublikowanym dziś na łamach „Pulsu Biznesu” artykule red. Kamil Kosiński przygląda się sytuacji w branży dystrybutorów IT.  Presja na marże i spadek sprzedaży produktów budżetowych nie pomagają w osiąganiu oczekiwanych wzrostów, a na rynku brak obecnie innowacyjnych produktów, które powodowałyby wzrost zamówień w hurtowniach.

W tak trudnym okresie szczególnie istotne są solidne podstawy organizacji biznesu. Doceniają to analitycy zajmujący się branżą.

- AB jest cały czas bardzo dobrze poukładaną spółką -podkreśla Zbigniew Porczyk, analityk Trigon DM.

- W AB nie ma żadnych problemów strukturalnych czy -jak u konkurencji - z urzędami skarbowymi. Spółka jest dobrze zarządzana. Ale będąc tak dużym dystrybutorem, spółka jest podatna na to, jak zachowuje się rynek ogółem i jak wyglądają działania mniejszych graczy, którzy chcą zwiększyć swój udział w rynku - dodaje Jakub Viscardi, analityk DM Banku Ochrony Środowiska.

Jednak trudna sytuacja w branży dystrybutorów elektroniki to stan przejściowy.

- Prędzej czy później ta wojna cenowa ustanie. AB jest zaś przygotowane, by czerpać korzyści z normalizacji sytuacji. Ale zanim do niej dojdzie, minie prawdopodobnie jeszcze kilka kwartałów - uważa Jakub Viscardi.

Więcej:  PULS BIZNESU (2018-06-11 Str.: 21) lub www.pb.pl

 

Wróć

Nasi klienci