Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB

03.09.2018

 

Prezes Przybyło: transferujemy do Polski najnowsze technologie ze świata

W najnowszym wydaniu „Wprost” ukazał się obszerny wywiad z Andrzejem Przybyło, założycielem oraz prezesem AB SA. Prezes Przybyło wspomina początki założonej przez siebie firmy, mówi o obecnej sytuacji w grupie kapitałowej, a także o strategii na przyszłość.

Historia AB to już 28 lat. Przez ten czas udało się stworzyć najlepszy jakościowo podmiot w branży i regionalnego lidera z przychodami na poziomie 8,5 mld zł rocznie. Potęga firmy to największa w regionie baza klientów, największa branżowa sieć detalicznych punktów franczyzowych, najwyższe kapitały własne, najwyższa efektywność, a także najwyższe zyski. Dzięki inwestycji wartej blisko 130 mln zł powstało ultranowoczesne centrum logistyczne.

Grupa AB z blisko 100 tys. produktów dostępnych w magazynie ma największą ofertę w regionie CEE, a jej partnerami są światowi giganci IT, jak Apple, Asus, Dell, HP Inc, HP Enterprise, Lenovo, Microsoft czy Samsung.

Zapytany o strategię rozwoju na najbliższe lata prezes Przybyło powiedział:

„Transferujemy nowoczesne technologie do Polski, szkolimy tu, na miejscu, specjalistów, tutaj rzetelnie płacimy podatki. Jako założyciel i główny akcjonariusz AB mogę zapewnić, że dalej będziemy dbać o możliwie szybki wzrost biznesu i wyników finansowych przy bezpieczeństwie wpisanym w nasze DNA. Będziemy jak dotychczas szanować pieniądze akcjonariuszy i budować siłę lidera rynku w Polsce i regionie CEE. Lidera, który sięga coraz wyżej w skali Europy.”

Więcej: WPROST (2018-09-03  Str.65) lub https://www.wprost.pl

 

Wróć

Nasi klienci