Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB

25.01.2019

 

Andrzej Przybyło – od górskiej wspinaczki po szczyty biznesowe

W najnowszym wydaniu miesięcznika „PB Weekend” („Puls Biznesu”) znajduje się obszerny artykuł, przybliżający postać Andrzeja Przybyło – założyciela, prezesa i głównego udziałowca AB SA. Z rozmowy, przeprowadzonej przez red. Marcina Bołtryka, wyłania się postać człowieka z pasją, konsekwentnie realizującego założone cele, który młodzieńczą brawurę przekształcił w bezpieczeństwo i długoterminową filozofię działania. Czasy studenckie to bowiem ryzykowne wspinaczki górskie i wypadki, które zmieniły światopogląd przyszłego biznesmena.

Historia AB rozpoczęła się w 1988 roku. Początek to sprowadzanie dyskietek komputerowych i pokój w hotelu robotniczym w roli siedziby firmy oraz magazynu. Dziś Grupa AB jest największym dystrybutorem IT i elektroniki użytkowej w Polsce i regionie CEE oraz podmiotem z TOP9 w Europie. Jej atuty to największa sieć partnerów handlowych w regionie (ponad 16 tys.), największe portfolio produktów dostępnych na magazynie (100 tys. indeksów) i największa w regionie sieć franczyzowych, niezależnych punktów detalicznych. W zakończonym roku finansowym 2017/2018 Grupa osiągnęła 61 mln zł zysku netto przy 8,2 mld zł przychodu.

Zapytany na koniec rozmowy, czy nie żałuje rozstania z górami, prezes Przybyło odpowiada:
„To separacja wymuszona kontuzjami. Ale może to lepiej... a na pewno bezpieczniej, bo gdybym był w stanie, to atakowałbym Himalaje…”.

Zachęcamy do zapoznania się z barwną historią prezesa Przybyło i stworzonej przez niego firmy, dostępną także online:  https://www.pb.pl

PULS BIZNESU (WEEKEND) (2019-01-25 Autor: MARCIN BOŁTRYK Str.: 8)

 

Wróć

Nasi klienci