Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB

05.08.2019

 

Grupa AB dystrybutorem Ubiquiti Networks

Grupa AB, notowany na GPW największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w Polsce i regionie CEE, podpisała kontrakt dystrybucyjny dotyczący rozwiązań Ubiquiti Networks. Produkty tego amerykańskiego producenta rozwiązań sieciowych były dostępne już w portfolio AB w modelu sub-dystrybucyjnym, jednak sukcesy sprzedażowe Grupy AB otworzyły drogę do bezpośredniej współpracy, zapewniającej korzyści dla Partnerów Grupy AB.

Ubiquiti Networks posiada w swoim portfolio rozwiązania dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom, rynkowi ISP, a także segmentowi enterprise. Produkty Ubiquiti oferują wysoką jakość przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Kontrakt dystrybucyjny z Ubiquiti Networks pozwoli Grupie AB umocnić pozycję rynkową oraz zwiększyć udział w rynku dystrybucji rozwiązań sieciowych w Polsce.

Celem Grupy AB jako dystrybutora Ubiquiti jest zapewnienie swoim Partnerom handlowym wysokiej dostępności produktów oraz wsparcie techniczne presales i post-sales. Wsparcie techniczne zapewni certyfikowany zespół inżynierów działu AB Presales & Solution Design.

Opiekunem linii produktowej Ubiquiti Networks w AB S.A. jest Mariusz Kosek – Product Manager rozwiązań sieciowych w dziale Enterprise Business Group.

 

***

Grupa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 9 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje blisko 100 tys. produktów - w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc.,  Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung czy Dell - do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży.

Grupa AB zarządza własnymi markami TB, Optimus i Triline oraz własnymi sieciami franczyzowymi Alsen (Polska), Comfor (Czechy i Słowacja), Premio (Czechy) i Triline (Czechy), a także Optimus (integratorzy - Polska), Kakto (AGD/RTV - Polska), Digimax (rozwiązania mobilne i smart home – Czechy i Słowacja) i Wyspa Szkrabów (zabawki – Polska). Z ponad 1,8 tys. punktów sprzedaży detalicznej to największa branżowa sieć franczyzowa w regionie CEE.

Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat Grupy AB można znaleźć pod adresem www.ab.pl.

 

Wróć

Nasi klienci