Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB

01.10.2019

 

AB master dystrybutorem OKI Europe

Spółka AB, notowany na GPW największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w Polsce i regionie CEE, została oficjalnym master-dystrybutorem materiałów eksploatacyjnych OKI Europe na region EEA (Unia Europejska oraz Islandia, Norwegia i Liechtenstein). To najwyższy poziom współpracy między tym vendorem a dystrybutorem. Wśród materiałów eksploatacyjnych OKI wymienić należy m.in. tonery, bębny, tasiemki do drukarek igłowych oraz akcesoria.

- Producent dostarcza produkty bezpośrednio do master-dystrybutora, który zajmuje się obsługą dystrybutorów oraz kanału resellerskiego. Dzięki obecnej formule współpracy z OKI Europe autoryzowani dystrybutorzy oraz resellerzy zyskują dużo większą dostępność materiałów eksploatacyjnych i możliwość finansowania przedsięwzięć. Co więcej, klienci AB otrzymują teraz również dostęp do urządzeń i eksploatacji Executive Series i Pro, dedykowanych m.in. rynkowi korporacyjnemu – podkreśla Patrycja Gawarecka, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w AB S.A.

W najszerszej na rynku ofercie AB, dostępnej od ręki, znajduje się pełne portfolio światowych producentów, również z zakresu materiałów eksploatacyjnych. Więcej informacji o ofercie firmy OKI i AB S.A. można znaleźć na stronach www.ab.pl i www.abonline.pl.

 

***

Grupa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 9 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc.,  Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung czy Dell - do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży.

Grupa AB zarządza własnymi markami TB, Optimus i Triline oraz własnymi sieciami franczyzowymi Alsen (Polska), Comfor (Czechy i Słowacja), Premio (Czechy) i Triline (Czechy), a także Optimus (integratorzy - Polska), Kakto (AGD/RTV - Polska), Digimax (rozwiązania mobilne i smart home – Czechy i Słowacja) i Wyspa Szkrabów (zabawki – Polska). Z ponad 1,8 tys. punktów sprzedaży detalicznej to największa branżowa sieć franczyzowa w regionie CEE.

Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat Grupy AB można znaleźć pod adresem www.ab.pl.

 

Wróć

Nasi klienci