Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB

11.10.2019

 

AB S.A. rozpoczyna dystrybucję rozwiązań Axis Communications

AB S.A., czołowy dystrybutor IT i Axis Communications, lider rynku sieciowych systemów wizyjnych rozpoczynają współpracę partnerską w Polsce. Oferta AB poszerzy się o najwyższej jakości rozwiązania monitoringu wizyjnego – rynku rosnącego na świecie 13 proc. r/r. 

- Rozpoczynamy dystrybucję nowej kategorii produktowej, jaką jest segment rozwiązań wizyjnych. Do końca bieżącego roku oferta Axis zostanie wdrożona do struktur AB, rozpoczniemy również działania promocyjne i szkoleniowe – wskazuje Tomasz Bołoziuk, Product Manager w AB S.A.

Partnerzy spodziewają się, że nowo zawiązany alians pozwoli wspólnie zdobyć dużą część z mocno rosnącego segmentu elektroniki. Prognozy wskazują, że do 2023 r. rynek monitoringu wizyjnego osiągnie na świecie wartość rzędu 68 mld USD, rosnąc również w Polsce w tempie dwucyfrowym. Umowa partnerska przewiduje wsparcie sprzedaży rozwiązań sieciowych (IP) oraz produktów digitalizujących rozwiązania analogowe. Te ostatnie mają duże znaczenie w Polsce – rynku, na którym ciągle funkcjonują rozwiązania analogowe na dużą skalę.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Axis ze względu na wysoką jakość rozwiązań oraz obsługi produktu. Rynek elektroniki użytkowej zmienia się, a Grupa AB kreuje go, odpowiadając na potrzeby klientów. Nowe produkty w naszym portfolio wpisują się w strategię umacniania wiodącej pozycji rynkowej – podkreśla Patrycja Gawarecka, Dyrektor Sprzedaży w AB S.A.

Nowy zakres produktów spółki AB obejmie pełną ofertę sieciowych rozwiązań Axis z zakresu bezpieczeństwa, które odpowiadają m.in. za realizację zadań kontroli dostępu, a także monitoring wizyjny i zarządzanie materiałem wideo, w tym zaawansowaną analitykę obrazu, stosowaną m.in. w handlu detalicznym, logistyce, produkcji i transporcie

- Rozwiązania monitoringu wizyjnego przyczyniają się do znacznego wzrostu bezpieczeństwa biznesu, a także obywateli. Rynek to docenia, dlatego też od lat notujemy znaczne wzrosty sprzedaży. Niemniej, ze względu na specyfikę naszej technologii, partnerzy oczekują inteligentnego wsparcia od dystrybutora. AB, największy dystrybutor IT w regionie CEE, w pełni rozumie to oczekiwanie – mówi Agata Majkucińska, Distribution Account Manager Poland, Ukraine and Baltics w Axis Communications.

- Nasze kamery są komputerami posiadającymi najbardziej wydajny procesor na rynku. Dzięki wbudowanym funkcjom analitycznym mogą one wykonywać zadania zgodnie z dowolną potrzebą użytkownika: od monitorowania pracy urządzeń na linii produkcyjnej, przez sprawdzanie dobrostanu pacjentów w szpitalach, po dozór wizyjny w systemach typu Smart City. Liczymy, że dzięki szerokiemu dotarciu AB do partnerów IT uda nam się jeszcze bardziej spopularyzować technologię Axis i wspólnie przyczynimy się do zmiany naszego otoczenia na bezpieczniejsze i bardziej inteligentne – dodaje Agata Majkucińska.

***

Informacje o Grupie AB 

Grupa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 9 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc.,  Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung czy Dell - do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży.

Grupa AB zarządza własnymi markami TB, Optimus i Triline oraz własnymi sieciami franczyzowymi Alsen (Polska), Comfor (Czechy i Słowacja), Premio (Czechy) i Triline (Czechy), a także Optimus (integratorzy - Polska), Kakto (AGD/RTV - Polska), Digimax (rozwiązania mobilne i smart home – Czechy i Słowacja) i Wyspa Szkrabów (zabawki – Polska). Z ponad 1,8 tys. punktów sprzedaży detalicznej to największa branżowa sieć franczyzowa w regionie CEE.

Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat Grupy AB można znaleźć pod adresem www.ab.pl.

***

Informacje o Axis Communications 

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami, dostarczając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 3,1 tys. dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad 90 000 partnerów. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com oraz na profilu https://www.facebook.com/AxisCommunicationsPoland

 

Wróć

Nasi klienci