Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB

16.12.2019

 

Prezes Przybyło: przyszły rok zapowiada się ciekawie

W wywiadzie udzielonym Gazecie Giełdy Parkiet Andrzej Przybyło – założyciel, prezes i główny udziałowiec AB SA – mówi o sytuacji w branży i planach na przyszłość. Presja na marże jest głównym problemem na rynku dystrybucji IT w Polsce – jednym z trzech głównych rynków wrocławskiej firmy. Wśród ubezpieczycieli widać też dużą awersję do ryzyka, co uwidacznia przewagę konserwatywnej filozofii biznesu Grupy AB, która w dalszym ciągu akumuluje kapitał. Dzięki temu może planować  dalszy rozwój biznesu. Jednocześnie akcjonariusze zadecydowali o przeznaczeniu całego zysku za rok obrotowy 2018/2019 na kapitał rezerwowy.

Analitycy doceniają stabilną sytuację finansową i wysokie kapitały własne wrocławskiego dystrybutora. Na koniec września ich wartość wynosiła niemal 800 mln zł i była wyższa o 8 proc. niż rok wcześniej.

Dzięki temu mamy wysokie limity. Mamy też dużo miejsca na zwiększanie skali biznesu, obecnie linie kredytowe w spółce są wykorzystane w około 35 proc. – mówi prezes Andrzej Przybyło.

Cały wywiad: PARKIET (2019-12-16  Str.: 4) lub https://www.parkiet.com/

 

Wróć

Nasi klienci