Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB

07.05.2020

 

Grupa AB i Fundacja Santander Bank Polska
wyposażają nowy oddział intensywnej terapii do walki z COVID-19

Akcja #AByrazem, zainicjowana przez Grupę AB oraz akcja „Podwójna moc pomagania” Fundacji Santander Bank Polska połączyły siły. Efektem jest wyposażenie w respiratory nowego OIOM-u Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, na który - dzięki dotacji celowej Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego – został zaadaptowany budynek przy ul. Chałubińskiego 1A.

- To jest bardzo ważna i potrzebna inicjatywa, ponieważ stanowisk intensywnej terapii do leczenia pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 jest mało. Będziemy leczyć najcięższe przypadki COVID-19, również takie, które będą wymagały stosowania aparatu ECMO do pozaustrojowego utlenowania krwi. Obiekt ten ma dodatkowo dla nas wszystkich znaczenie symboliczne, tutaj bowiem powstawała nowoczesna intensywna terapia – mówi prof. Waldemar Goździk, Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

- Widzimy trud i zaangażowanie personelu medycznego, widzimy też prognozy i obawy o nasilenie liczby chorych w najbliższych tygodniach i miesiącach. Walczymy więc z deficytem respiratorów, aby w Polsce można było pomóc jak największej liczbie osób z COVID-19, walczących o życie. Korzystamy z wieloletnich relacji, zaangażowaliśmy wiele osób. W efekcie zamówiliśmy respiratory dla szpitala jednoimiennego we Wrocławiu, przekazaliśmy dodatkowo kolejnemu szpitalowi najnowocześniejszy respirator w Polsce, a dzisiaj możemy poinformować o kolejnym sukcesie podkreśla Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

- Cieszę się, że dzięki wsparciu naszych pracowników, klientów i przekazanym przez nich wpłat na akcję „Podwójna moc pomagania” mogliśmy dziś przekazać szpitalowi 3 nowoczesne respiratory. Cieszymy się tym bardziej, że dzięki wielkiemu sercu ponad 15 tysięcy darczyńców, będziemy mogli już niebawem wyposażyć także wiele innych szpitali w całej Polscewskazuje Marzena Atkielska, Prezes Zarządu Fundacji Santander Bank Polska S.A.

tl_files/klienci/nowy/AB/ABrazem1.jpgGrupa AB, największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, w ramach akcji #AByrazem wraz z partnerami systematycznie wspiera walkę z pandemią koronawirusa. Poza już trzecim poinformowaniu o zdobyciu respiratorów, w tym pierwszego w Polsce urządzenia nowej generacji, w ramach akcji #AByrazem Grupa AB prowadziła w kwietniu wraz z firmami Sharp, Whirlpool, Gorenje, Toshiba, Brita, Megabajt, Winix ogólnopolską akcję przekazywania potrzebnego sprzętu AGD różnym placówkom medycznym (400 urządzeń, m.in. lodówki, kuchnie, pralki i suszarki, kuchenki mikrofalowe, mopy parowe, oczyszczacze powietrza). Wcześniej Grupa AB przekazała również - przy wsparciu firm Lenovo i Motorola - laptopy dla lekarzy z pierwszej linii i smartfony dla pacjentów-seniorów, aby mogli utrzymywać kontakt z bliskimi pomimo pełnej izolacji. Kolejnymi darowiznami AB - w odpowiedzi na dalsze pilne potrzeby zgłaszane przez lekarzy – były transporty wody butelkowanej i artykułów spożywczych. W ramach standardowych działań CSR Grupa AB pomaga realizować marzenia chorych dzieci, wspiera dzieci z domów dziecka oraz akcje społeczne i działania różnych fundacji.

- Zachęcamy do przyłączania się do akcji #AByrazem. Mamy rozpoznane potrzeby placówek medycznych, mamy uruchomione kontakty, zdeterminowanych i zaangażowanych ludzi, działamy bardzo efektywnie. Wspólnie będziemy mogli ocalić więcej osób – podkreśla Prezes Andrzej Przybyło.

 

***

Grupa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 8 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc.,  Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung czy Dell - do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży.

Grupa AB zarządza własnymi markami TB, Optimus i Triline oraz własnymi sieciami franczyzowymi Alsen (Polska), Comfor (Czechy i Słowacja), Premio (Czechy) i Triline (Czechy), a także Optimus (integratorzy - Polska), Kakto (AGD/RTV - Polska), Digimax (rozwiązania mobilne i smart home – Czechy i Słowacja) i Wyspa Szkrabów (zabawki – Polska). Z ponad 1,8 tys. punktów sprzedaży detalicznej to największa branżowa sieć franczyzowa w regionie CEE.

Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat Grupy AB można znaleźć pod adresem www.ab.pl.

 

Wróć

Nasi klienci