Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Amica

23.09.2017

 

Analitycy polecają AB i Amikę

Na warszawskim parkiecie wciąż nie brakuje atrakcyjnie wycenianych spółek. Analizując wskaźniki C/Z dla prognozowanych zysków na bieżący i przyszły rok, eksperci „Parkietu” wskazują inwestorom okazje inwestycyjne.

Po ostatniej korekcie bardzo korzystnie wyceniane są walory AB SA. Wrocławska spółka jest wiodącym dystrybutorem IT, RTV i AGD oraz zabawek w Polsce, Czechach i na Słowacji. Korzystna sytuacja makroekonomiczna na kluczowych rynkach (solidny wzrost gospodarczy, niskie bezrobocie, wzrost konsumpcji) powinna wspierać wyniki Grupy. Obecnie wrocławski dystrybutor jest notowany przy wskaźnikach C/Z na 2017 r. na poziomie 6, a na rok 2018 – 5,5. W dwóch ostatnich latach spółka wypłacała dywidendę. Duża skala prowadzonego biznesu powoduje, że AB, lepiej niż konkurenci, radzi sobie z presją na marże.

Na uwagę inwestorów niewątpliwie zasługuje Amica. Największy polski producent AGD zakłada w bieżącym roku organiczny wzrost przychodów o 7-8 proc. przy 7-8 proc. rentowności EBITDA. Cel spółki na 2018 r. to 3,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i docelowo 5 mld zł obrotów w 2023 r.

- Wskaźnik C/Z na 2018 r. kształtuje się według prognoz w okolicach 10. Jest to spółka płacąca dywidendę, ale też dynamicznie inwestująca w rozwój. W tym miesiącu otworzyła magazyn wysokiego składowania, co powinno ułatwić ekspansję zagraniczną. Będzie to czynnik umożliwiający zwiększenie mocy produkcyjnych w fabryce. Amica chce zaistnieć na kilku kolejnych dużych rynkach europejskich, takich jak włoski, hiszpański czy krajów Beneluksu. W razie powodzenia pomoże to wynikom, a trzeba mieć na uwadze, że spółka już pokazała, że potrafi osiągać sukcesy na rynkach zagranicznych – przekonuje Mateusz Namysł, analityk Raiffeisen Polbanku.

Więcej: PARKIET (2017-09-23  Str. 7) lub www.parkiet.com

 

Wróć

Nasi klienci