Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Amica

28.05.2018

 

AB i Amica oblegane przez inwestorów podczas 22. edycji WallStreet

 

tl_files/klienci/nowy/inne/WS_5.jpgAmica oraz AB to spółki przejrzyste, ceniące relacje z inwestorami – także tymi indywidualnymi. Bezpośrednie spotkania z nimi to istota największej konferencji tego typu w Polsce – WallStreet – zorganizowanej już po raz 22. przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Podczas targów „Twoje Inwestycje” setki inwestorów giełdowych zapoznały się z aktualnościami dotyczącymi Amiki oraz AB, uczestniczyły także w rozmowach z przedstawicielami obu spółek. Dotyczyły one zarówno aktualnej sytuacji rynkowej i finansowej, jak również przyszłości oraz atrakcyjności inwestycyjnej.

Liczne obowiązki nie pozwoliły zarządowi Amiki na uczestnictwo w panelach dyskusyjnych, ale mimo to inwestorzy mieli możliwość bezpośredniego, merytorycznego porozmawiania z przedstawicielem spółki oraz zapoznali się z materiałami na temat spółki i jej produktów. Z kolei założyciel i prezes AB – Andrzej Przybyło – był wraz z przedstawicielami Grupy Azoty, Tauronu i PZU uczestnikiem panelu prowadzonego przez Tomasza Pruska pt. „Lokomotywy polskiej giełdy, czyli gospodarka widziana oczami zarządów największych spółek”. tl_files/klienci/nowy/inne/WS_3.jpg

- Jako AB przeszliśmy przez finansowanie private equity, emisje akcji i emisje obligacji. Mamy doświadczenie i ciągły kontakt z rynkiem. Możemy potwierdzić, że widzimy obecnie kryzys zaufania na rynku kapitałowym w Polsce, spowodowany wieloma aferami czy niedowożeniem obietnic. To też pokłosie oczekiwania przez inwestorów olbrzymich wzrostów, szukania trochę na siłę polskiego Google’a czy Facebooka. A tymczasem mamy w Polsce sporo zdrowych, dobrych jakościowo firm, które robią swoje, wypełniają realistyczne zapowiedzi, systematycznie rosną, solidnie zarabiają i przynoszą inwestorom realną wartość. Jedną z takich firm jest AB, wyceniane wskaźnikowo kilka razy niżej niż zagraniczna konkurencja – zauważył Prezes Przybyło.

tl_files/klienci/nowy/inne/WS_4.jpgGrzegorz Ochędzan, członek zarządu ds. finansowych w AB, przeprowadził prezentację spółki, po której przez długi czas odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Uczestniczył również wraz z prezesem Famuru w panelu „Silne fundamenty i solidna strategia rozwoju, czyli rozmowa o spółkach z ambicjami na jeszcze lepsze jutro”.

- AB buduje przyszłość zarówno na dojrzałych obszarach, jak dystrybucja IT, ale również na korzystaniu z wiodącej pozycji w ramach najszybciej rosnących segmentów rynku, jak sprzedaż oprogramowania w systemie abonamentowym – cloud, dystrybucja RTV/AGD, gaming, digital signage czy kompleksowe rozwiązania e-commerce. Stawiamy również na automatyzację procesów zakupowych i logistycznych, posiadając nowoczesne zaplecze magazynowe – powiedział Grzegorz Ochędzan.

Prowadzenie relacji inwestorskich przez Grupę AB zostało szczególnie docenione poprzez nagrodę Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych dla AB za najwyższy poziom relacji inwestorskich, skierowanych do inwestorów indywidualnych. Z kolei Amica znalazła się w wąskim gronie spółek giełdowych, nominowanych do tytułu Herosa Rynku Kapitałowego 2018. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej kolacji w ramach WallStreet 22.

 

Linki:

Strona konferencji WallStreet 22 - link 

 

Wróć

Nasi klienci