Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Wideo

02.03.2017

 

Data: 2 marca 2017 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy AB po IV kw. 2016 roku oraz perspektyw na przyszłość, przedstawienie nowego dyrektora finansowego

 

Grupa AB awansowała na pozycję nr 9 w Europie, będąc jeszcze mocniejszym nr 1 w Polsce i regionie CEE

 

Spotkanie z analitykami, zarządzającymi i przedstawicielami mediów rozpoczęło się od podziękowania przez Prezesa Andrzeja Przybyło Panu Grzegorzowi Ochędzanowi za blisko 9-letni wkład w rozwój Grupy AB, po czym nastąpiło przedstawienie nowego dyrektora finansowego – Pana Rafała Michalczuka (więcej informacji tutaj LINK).tl_files/klienci/nowy/AB/2.03.2017_AB_2.jpg

- Dziękuję Zarządowi za okazane mi zaufanie, a Grzegorzowi szczególnie dziękuję za poświęcony czas i energię - za zaangażowanie we wdrożenie mnie do przejęcia obowiązków. W ich wypełnianiu wykorzystam wiedzę i doświadczenie rozwijane podczas 17 lat pracy w finansach, również w grupach kapitałowych o międzynarodowej skali i aktywności w obszarze przejęć - powiedział Rafał Michalczuk, Dyrektor Finansowy w AB SA.

Przejął on stery finansów Grupy AB w dynamicznym trendzie wzrostowym z przekroczonym poziomem 8 mld zł rocznych obrotów, rekordowymi poziomami zysków i kapitałów własnych (więcej informacji tutaj LINK).

- Grupa AB zbudowała solidne fundamenty do długoterminowego wzrostu. W latach 2012-2016 średnioroczny wzrost (CAGR) obrotów to 14,5%, przy czym skala przychodów zwiększyła się w tym czasie o 3,4 mld zł. Wynik EBITDA i zysk netto wzrosły w omawianym okresie o ponad 60%, do odpowiednio 119 mln zł i 68 mln zł. Rok po roku pokazywaliśmy coraz lepsze rezultaty, umacniając się na pozycji numer 1 w Polsce i regionie. Potencjał wzrostu w kolejnych latach jest bardzo duży, czemu sprzyja również makroekonomia – powiedział Grzegorz Ochędzan, Członek Zarządu AB SA do dnia 7 marca br. tl_files/klienci/nowy/AB/2.03.2017_AB_3.jpg

- Oprócz wiodącej siły finansowej z najwyższymi w branży kapitałami własnymi posiadamy nowoczesne zaplecze logistyczne i najszerszą ofertę produktową. Co ważne, nadal ją zwiększamy. Warto podkreślić chociażby niedawny kontrakt dystrybucyjny z Microsoftem w zakresie konsoli Xbox, co istotnie zwiększa nasze możliwości wzrostu w zakresie segmentu gaming – dodał Prezes Andrzej Przybyło.

Zwrócił także uwagę na to, że w końcówce zeszłego roku Grupa AB awansowała z 10. na 9. miejsce w skali Europy wśród dystrybutorów IT, pozostając jedyną firmą z Polski w prestiżowym top10.

Przedstawiciele Grupy AB omówili sytuację w poszczególnych głównych segmentach aktywności biznesowej, ze szczególnym podkreśleniem dynamicznego rozwoju sprzedaży RTV/AGD, mocnego wzrostu udziałów rynkowych w kanale VAD czy sukcesu relatywnie nowych sieci franczyzowych, jak Kakto, Wyspa Szkrabów czy Digimax.

Linki:

Prezentacja z konferencji -> link

Informacja prasowa nt. wyników finansowych i działalności biznesowej -> link

Informacja prasowa nt. wyboru nowego dyrektora finansowego -> link

Raport okresowy za I półrocze roku finansowego 2016/2017 -> link

 

h


Wróć

Nasi klienci