Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Wideo

17.05.2017

 

Data: 17 maja 2017 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy AB po I kw. 2017 r. oraz perspektyw na kolejne okresy

 

Grupa AB deklasuje konkurentów, jej sukces efektem zdrowych fundamentów długoterminowego rozwoju

Grupa AB ma za sobą kolejny bardzo udany kwartał. Jak skomentował główny analityk Stowarzyszenia Inwestorów Giełdowych, „Po raz kolejny wynikowo AB miażdży konkurencję w postaci ABC Data i Asbis” (link). Rzeczywiście, można mówić o nawet prawie 10 razy wyższym zysku netto. Grupa AB zarobiła na czysto w okresie styczeń-marzec 2017 roku 13,2 mln zł (+6% rdr). [więcej można przeczytać tutaj: link]

tl_files/klienci/nowy/AB/17.05.2017_AB_2.jpg- Wygenerowaliśmy także 24,3 mln zł wyniku EBITDA, zwiększyliśmy przychody do ponad 1,8 mld zł. Co najważniejsze, zakumulowaliśmy już 640 mln zł kapitałów własnych – najwięcej w branży, a teraz to gotówka jest królem. Swoim ostrożnym podejściem w budowaniu długoterminowego biznesu zbudowaliśmy też największe zaufanie instytucji ubezpieczeniowych i finansowych. To z kolei sprawia, że mamy dużą przestrzeń do rozwoju w kolejnych okresach – powiedział Rafał Michalczuk, CFO Grupy AB.

- Był to kolejny kwartał, w którym Grupa AB umocniła swoją pozycję nr 1 w Polsce i w regionie CEE. Jesteśmy firmą pierwszego wyboru zarówno dla producentów, jak i resellerów. Jesteśmy także liderem w zakresie obsługi e-commerce, usług chmurowych (cloud), a wiele sukcesów możemy przypisać też segmentowi dystrybucji z wartością dodaną (VAD) czy sprzedaży asortymentu spoza IT – AGD/RTV i zabawkom. Bardzo ciekawy jest również segment produktów dla graczy, na którym uruchomiliśmy sieć X-play w formule shop-in-shop – podsumował Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.

Warto zauważyć, że Grupa AB systematycznie rozwija portfolio produktowe. Do najważniejszych nowych kontraktów dystrybucyjnych Grupy AB na rynku polskim, jakie zostały zawarte w okresie I kw. 2017 roku, należy zaliczyć umowy z firmami: Canon (zaawansowane kopiarki i drukarki), Epson (zaawansowane projektory kina domowego), LG (smartfony), Socomec (Security IT), TCL (telewizory) i Zyxel (rozwiązania sieciowe). tl_files/klienci/nowy/AB/17.05.2017_AB_3.jpg

- Pomimo tego, że Grupa AB oferuje najszerszą ofertę produktów dostępnych na magazynie – blisko 100 tys. indeksów – to wciąż znajdujemy atrakcyjne towary, którymi chcemy handlować i wciąż systematycznie poszerzamy portfolio. Co jednak ważne, w przeciwieństwie do wielu firm z branży, nasza siła finansowa i logistyczna pozwala nam na prowadzenie prawdziwej dystrybucji z pełnym realizowaniem potrzeb klientów i dostawców – podkreślił Prezes Przybyło.

Przedstawiciele Grupy AB zaznaczyli również, że otoczenie makroekonomiczne, prowadzone projekty rozwojowe i wypracowana pozycja rynkowa sprawiają, iż na przyszłość Grupy AB można patrzeć z optymizmem. Dalszy wzrost skali działalności będzie przy tym działał pozytywnie na generowane marże ze względu na efekt dźwigni operacyjnej nowoczesnego, zautomatyzowanego centrum dystrybucyjnego w Magnicach pod Wrocławiem, jakie zostało uruchomione w zeszłym roku (inwestycja blisko 130 mln PLN).

Linki:

Informacja prasowa – uzupełnienie prezentacji - link

Prezentacja z konferencji - link

Raport okresowy Grupy AB za III kw. roku finansowego 2016/2017 - link

 

Wróć

Nasi klienci