Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Wideo

15.05.2018

 

Data: 15 maja 2018 roku

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy AB po Q1 2018 oraz perspektyw na kolejne okresy

 

Grupa AB może wykorzystać niską wycenę na buy-back

 

Grupa AB ma za sobą udany kwartał, a okres ten przyniósł jednocześnie liczne wyzwania. Patrząc na otoczenie, można było dostrzec chociażby spadek sprzedaży produktów budżetowych i presję cenową szczególnie w segmencie retail, jak również ciągle rosnące segmenty notebooków premium i artykułów dla graczy. tl_files/klienci/nowy/AB/15.05.18_AB_2.jpg

- Odpowiedzią AB była rezygnacja z niskomarżowych transakcji, przewidywanie trendów i zarządzanie stanami magazynowymi, kompleksowa oferta produktów z segmentu premium i gaming, rozwijane specjalistyczne sieci franczyzowe i największa baza partnerów biznesowych - klientów w regionie – podkreślił Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.

W rezultacie po pierwszym kwartale 2018 roku Grupa AB może pochwalić się solidnymi wynikami finansowymi (ponad 10 mln PLN zysku netto i prawie 22 mln PLN EBITDA przy 1,8 mld PLN sprzedaży) oraz zdrowym, silnym bilansem – więcej tutaj.

- W kwietniu Harvard Business Review zatytułował artykuł o nas jako „Lider nie ogląda się na konkurencję”. I tak jest. Działamy długoterminowo, robimy swoje. I wiemy – również z doświadczenia - że z okresów wzmożonej walki konkurencyjnej silni wychodzą jeszcze silniejsi – powiedział Prezes Przybyło, omawiając zwięźle znaczenie dla AB słów strategia, stabilność, bezpieczeństwo i dywersyfikacja. tl_files/klienci/nowy/AB/15.05.18_AB_3.jpg

Kwestie finansowe omówił podczas prezentacji CFO Grzegorz Ochędzan, a przedstawiciele Zarządu AB SA opowiedzieli również zebranym o rozwoju poszczególnych obszarów działalności biznesowej Grupy AB, w tym o strategicznie rozwijanych projektach jak RTV/AGD, cloud, gaming, e-commerce czy sieć franczyzowa.

Uczestnicy konferencji zadawali liczne pytania, a najwięcej zainteresowania wzbudziła kwestia niskiej wyceny rynkowej AB (370 mln PLN, co oznacza C/Z 6, C/WK 0,5) i możliwości wykorzystania jej na przeprowadzenie skupu akcji własnych, a także alternatywne oczekiwania akcjonariuszy co do dywidendy.

- Sytuacja na rynku jeszcze się nie uspokoiła. Musimy więc wyważyć dalsze akumulowanie kapitałów wobec dzielenia się zyskami z akcjonariuszami, do których sam się przecież zaliczam. Na tego rodzaju wiążące dyskusje będzie czas po zamknięciu w lipcu roku finansowego, przed rocznym walnym zgromadzeniem, jakie zapewne odbędzie się w listopadzie-grudniu. Ogólnie jednak widzimy obecnie przestrzeń do zastanowienia się nad dywidendą czy buy-backiem. Zgadzamy się też ze zdaniem, że  kurs akcji AB zdecydowanie odbiega in minus od realnej wartości spółki – powiedział Prezes Andrzej Przybyło.

Linki:

Informacja prasowa po I kw. 2018 r. - link

Prezentacja z konferencji - link

Raport okresowy Grupy AB za trzy kwartały roku finansowego 2017/2018 - link

 


Wróć

Nasi klienci