Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Wideo

22.11.2018

 

Data: 22 listopada 2018 roku

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji finansowej i biznesowej Grupy AB po Q3 2018 oraz perspektyw na kolejne okresy

 

Grupa AB umacnia pozycję lidera, Oppo kolejnym vendorem w obszarze telco

 Grupa AB zanotowała w III kw. 2018 roku silne wyniki finansowe na wymagającym rynku dystrybucji IT, rosnąc w wielu segmentach zdywersyfikowanej działalności w tempie dwucyfrowym, jak w obszarze cloud, VAD, digital signage, gaming czy zabawki, a także w zakresie dynamicznie rosnących sieci franczyzowych – np. Digimax czy Wyspa Szkrabów [więcej tutaj].

tl_files/klienci/nowy/AB/22.11.2018_AB_2.jpg- Zwiększamy udziały w rynku i jesteśmy wzorcowym, modelowym dystrybutorem. Działamy długoterminowo, uczciwie i stabilnie. Nasz inność niezwykle mocno nas odróżnia od wielu podmiotów na rynku i tym wygrywamy. Czujemy się najlepiej przygotowani do zyskiwania w przyszłości – powiedział Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

- Mamy wzorcową strukturę bilansu, a nasze kapitały własne to już ponad 738 mln zł. W rezultacie mamy coraz większe dostępne finansowanie bankowe czy limity ubezpieczeniowe. To również nasz wyróżnik, który podkreśla to, że jesteśmy dystrybutorem pierwszego wyboru dla vendorów i resellerów – dodał Grzegorz Ochędzan, Członek Zarządu ds. Finansowych w AB S.A.

Zaznaczył także, że Grupa AB generuje solidne nadwyżki gotówkowe. Z tym, że nie powinno się wprost porównywać przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej za III kw. 2018 roku w ujęciu rok do roku, gdyż niestandardowo wysokie zapasy na koniec czerwca 2017 roku były zamieniane w gotówkę właśnie w III kw. 2017 roku.

Grupa AB zakomunikowała także zawarcie kontraktu dystrybucyjnego na jeszcze nieobecną nad Wisłą markę smartfonów Oppo.

- To bardzo dobry jakościowo vendor, wiążemy duże nadzieje na rozwój segmentu telco także w oparciu o współpracę z Oppo. Warto pamiętać, że BBK Electronics, grupujące m.in. marki Vivo i Oppo, to numer dwa na rynku smartfonów na świecie – podkreślił Prezes Przybyło.

tl_files/klienci/nowy/AB/22.11.2018_AB_3.jpgNależy zauważyć, że w segmencie telco Grupa AB posiada kontrakty dystrybucyjne ze wszystkimi liczącymi się vendorami, m.in. Samsung, Apple (lider dystrybucji w Polsce, Czechach i na Słowacji z udziałem 55%), Asus, HTC, Honor, Huawei, LG, Motorola.

Wśród pytań uczestników spotkania znalazły się te, które dotyczyły planowanego skupu akcji własnych. Stosowny projekt uchwały na grudniowe WZ właśnie został opublikowany (15 mln PLN w trzy lata dla przedziału cenowego 1-30 zł za akcję).

- Akcje są wycenione na GPW bardzo tanio, dlatego też widzimy duży sens ekonomiczny w ich skupie dla wszystkich akcjonariuszy. Obecnie za 40 gr można kupić 1 zł majątku netto, zarabiamy, jesteśmy stabilni, przewidywalni – powiedział Prezes Andrzej Przybyło.

Szczegółowe informacje o działalności i finansach Grupy AB można znaleźć w prezentacji, raporcie okresowym oraz w informacji prasowej, dostępnych w linkach poniżej.

 

Linki:

Prezentacja z konferencji - link

Informacja prasowa - link

Raport okresowy za Q3 2018 - link

 

 

Wróć

Nasi klienci