Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Wideo

22.05.2019

 

Data: 22 maja 2019 roku

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy AB po Q1 2019 i perspektyw na kolejne okresy

 

Grupa AB ze wzrostem przychodów do 8,5 mld zł LTM i spadkiem długu o 100 mln zł rdr

Największy w Polsce i regionie CEE dystrybutor IT i elektroniki użytkowej ma za sobą kolejny udany kwartał. Pomimo trwającej presji konkurencyjnej na rynku polskim, ważącym w Grupie AB około połowę biznesu, skonsolidowane przychody za ostatnie cztery kwartały przekroczyły już 8,5 mld zł, a w samym I kw. 2019 roku wzrosły do 1,9 mld zł. Więcej o wynikach: tutaj.

tl_files/klienci/nowy/AB/22.05.2019_AB_2.png- Rozwijamy się na bazie zdywersyfikowanego biznesu zarówno produktowo, jak również pod względem bazy odbiorców i rynków geograficznych. Jesteśmy zadowoleni z minionego kwartału, a obecny zaczął się pomyślnie. Nieprzypadkowo na koniec marca zwiększyliśmy zatowarowanie – wskazał Grzegorz Ochędzan, Członek Zarządu ds. finansowych w AB S.A.

Podkreślił rozwój poszczególnych segmentów działalności Grupy AB oraz mocne fundamenty rozwoju, wspierane przez przeprowadzone inwestycje w automatyzację logistyki oraz rozwiązania e-commerce.

Uczestnicy spotkania pytali m.in. o rozpoczęcie skupu akcji własnych oraz rolowanie obligacji, zapadających w sierpniu.

tl_files/klienci/nowy/AB/22.05.2019_AB_3.png- Mamy przygotowany program buy-backu. Przedłuża się niestety niepewność rynkowa, związana z konsolidacją naszych dwóch konkurentów. Termin zakończenia wezwania na akcje naszego konkurenta z rynku polskiego kolejny raz został przesunięty. Chcemy być tutaj przygotowani na każdy scenariusz. Znacie nas Państwo dobrze i wiecie, że bezpieczeństwo długoterminowego rozwoju jest dla nas priorytetem. Tak samo sprawa ma się z obligacjami. Obecnie rynek jest tutaj niesprzyjający, a my mamy bardzo komfortową sytuację finansową. Nie wykluczamy spłaty obligacji bez ich rolowania, być może zapewnimy sobie również inną formę finansowania dłużnego. Mamy w tym aspekcie dużo możliwości – podkreślił Grzegorz Ochędzan.

 

Linki:

Prezentacja z konferencji - link

Informacja prasowa nt. wyników Q1 2019 - link

Raport okresowy Grupy AB za Q1 2019 - link

 


Wróć

Nasi klienci