Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Wideo

28.09.2020

 

Data: 28 września 2020 roku

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy AB po roku finansowym 2019/2020

 

Grupa AB antycypowała boom w e-commerce

Największy w regionie dystrybutor IT – podwrocławska Grupa AB – może zaliczyć miniony kwartał oraz cały rok finansowy do bardzo udanych okresów. W dwucyfrowym tempie wzrosła sprzedaż, przebijając pierwszy raz w historii 10 mld zł [więcej tutajlink], a w ostatnich miesiącach – w czasie zawirowań podażowo-popytowych związanych z pandemią - zdecydowanie było widać przewagi konkurencyjne Grupy AB i jej stabilność, bezpieczeństwo - także w wymiarze finansowym.tl_files/klienci/nowy/AB/28.09.2020_AB_2.jpg

- Od lat inwestowaliśmy w rozwiązania e-commerce i automatykę. O naszej efektywności i rezerwach najlepiej powie to, że w II kw. w tym samym centrum logistycznym, tym samym zespołem wysłaliśmy prawie dwa razy tyle paczek co ro wcześniej. Jesteśmy beneficjentami przyspieszających zmian rynkowych i o ile oczywiście konkurencja była silna, jest silna i pewnie będzie silna, o tyle my dalej będziemy odnajdywali się na rynku, bo jesteśmy blisko klientów, antycypujemy zmiany i kreujemy rynek – powiedział Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

- W roku finansowym 2019/2020 zwiększyliśmy skalę biznesu o 16%, a również o kilkanaście procent wzrosły nasze zyski EBITDA czy netto. Naszym priorytetem zawsze jest bezpieczeństwo, ale w tym szczególnym okresie pandemii szczególnie zadbaliśmy o gotówkę. W rezultacie nasze zadłużenie netto weszło w strefę ujemną. Mamy bardzo silny, zdrowy bilans, generuje wysokie pozytywne przepływy operacyjne, mamy dużo niewykorzystanych linii kredytowych. Miejsca na dalszy rozwój mamy bardzo dużo – dodał Grzegorz Ochędzan, Cżłonek Zarządu ds. Finansowych w AB S.A.

Omawiając poszczególne obszary zdywersyfikowanego biznesu Grupy AB, przedstawiciele Zarządu zwrócili uwagę na dynamiczny rozwój segmentu VAD, który otrzymał właśnie mocne wsparcie produktowe.

tl_files/klienci/nowy/AB/28.09.2020_AB_3.jpg- 20 lat walczyliśmy o kontrakt EMC, inwestowaliśmy w rozwój segmentu VAD, w nasze Centrum Kompetencyjne, w rozbudowę zespołu inżynierów. Odnosiliśmy duże sukcesy z innymi prestiżowymi dystrybucjami. Zostaliśmy wreszcie docenieni. Mamy już ten bardzo istotny kontrakt, dopełniający nasze portfolio marki Dell o kategorie storage, backup i systemy hiperkonwergentne. Można powiedzieć, że te produkty to taki branżowy „wzorzec metra”. Dlatego z dużym optymizmem patrzymy na dalszy rozwój segmentu VAD, gdyż będziemy mogli być partnerem dla naszych klientów również przy największych projektach – wskazał Prezes Andrzej Przybyło.

Dodał również, że Grupa AB bardzo dobrze wykorzystała ostatnie 5 lat, od czasu wybrania przez Microsoft jako regionalnego partnera rozwiązań chmurowych (CSP).

- Tu również dużo inwestowaliśmy, a w rezultacie nasze platformy w Polsce, Czechach i na Słowacji są platformami pierwszego wyboru. Transformacja cyfrowa przyspiesza, a chmura jest skazana na sukces. Chcemy w tym obszarze być liderem wzrostów – podkreślił Prezes Przybyło.

Więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej, prezentacji ze spotkania oraz w raporcie okresowym.

 

Linki:

Informacja prasowa nt. wyników- link

Prezentacja ze spotkania - link

Raport okresowy Grupy AB - link

 

 

Wróć

Nasi klienci