Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

AB, Wideo

02.03.2015

 

Miejsce: Warszawa

Czas: 2 marca 2015 r.

Temat: Omówienie wyników 4Q2014 Grupy AB i perspektyw na kolejne okresy

Rekordowy kwartał, rekordowy rok. Co dalej?

Za nami kolejny okres, w którym Grupa AB osiągnęła wysokie dynamiki wzrostu wyników finansowych.

- Za nami rekordowy rok kalendarzowy z 6,4 mld zł przychodów i ponad 100 mln zł wyniku EBITDA, jak również rekordowy kwartał z ponad 2 mld zł przychodów. Nasze wyniki dynamicznie rosną z kwartału na kwartał i w porównaniu rok do roku. Jesteśmy numerem jeden w regionie, także jeśli chodzi o sieci franczyzowe. Biznesowo utrzymujemy najwyższą dynamikę rozwoju we wszystkich obszarach działalności, również poza IT – powiedział Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.tl_files/klienci/nowy/AB/2.03.15_AB_2.jpg

Prezes Przybyło dodał, że Grupa AB zbudowała solidne fundamenty do długookresowego wzrostu i umacniania pozycji rynkowego lidera, a zagrożenia mają charakter makro – jak chociażby ewentualna eskalacja światowych kryzysów ekonomicznych czy militarnych.

- Nasze wskaźniki rotacji, płynności czy zadłużenia są na bezpiecznych poziomach, ich wartości można określić jako bardzo pozytywne. Co jednocześnie co ważne w obecnych turbulentnych czasach, prowadzimy skuteczną politykę pełnego zabezpieczenia ryzyka walutowego, dlatego też od lat wahania kursów walut mają neutralny wpływ na nasze wyniki. Ubezpieczamy należności – podkreślił Grzegorz Ochęcan, CFO w AB SA.

Więcej o wynikach i rozwoju Grupy AB można przeczytać tutaj. tl_files/klienci/nowy/AB/2.03.15_AB_3.jpg

Rezultaty Grupy AB, która pod koniec 2015 roku będzie świętowała już swoje 25-lecie, są doceniane przez inwestorów. W dniu konferencji (pierwsza sesja po publikacji raportu okresowego) kurs akcji AB wzrósł przy wysokim wolumenie obrotu o 4,9%, do 40,39 zł. To najwyższy poziom w historii. Od początku roku kurs wzleciał już o 32%, a spółka wypłaciła dodatkowo w styczniu 0,7 zł dywidendy na akcję. Jednocześnie rekomendacje analityków zbliżają się do 50 zł za akcję, zatem specjaliści widzą jeszcze znaczący potencjał wzrostu kursu AB. Akcjonariusze mają więc wiele powodów do zadowolenia.

Jak Grupa AB ocenia rok 2014, a jakie perspektywy widzi w roku 2015? Kiedy można spodziewać się ukończenia budowy centrum dystrybucyjnego w Magnicach i jakie będzie miało ono znaczenie dla Grupy AB? To tylko niektóre kwestie, jakie porusza dostępna poniżej prezentacja z konferencji, jak również relacja wideo. Zapraszamy do obejrzenia.

Raport okresowy Grupy AB [LINK]

Korekta skonsolidowanego raportu półrocznego PSr 2014 [LINK]

Prezentacja [LINK]

Wróć

Nasi klienci