Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Adiuvo Investments

18.09.2017

Tribitor wchodzi na rynek w Wielkiej Brytanii

 Należąca do grupy inwestycyjnej Adiuvo spółka MarMar spotkaniem dla mediów podkreśliła rozpoczęcie w Wielkiej Brytanii sprzedaży swojego innowacyjnego produktu o nazwie Tribitor. W ostatnim czasie to kolejna dobra wiadomość dla notowanej na GPW Grupy Adiuvo. W sierpniu inna spółka z Grupy, Airway Medix, sprzedała technologię Closed Suction System (CSS) za ponad 44 miliony złotych.

Tribitor to innowacyjny produkt, który ma za zadanie obniżać indeks glikemiczny posiłków oraz poposiłkowe stężenie glukozy i insuliny we krwi. Jest to działanie niezwykle istotne w profilaktyce i leczeniu nadwagi oraz otyłości, a także w zapobieganiu cukrzycy (w tym stanu przedcukrzycowego) oraz miażdżycy. Preparat będzie skierowany przede wszystkim do osób dbających o zdrową dietę i zwracających uwagę na wagę ciała, a także do osób z nadwagą i otyłością brzuszną oraz stanem przedcukrzycowym, które to osoby są szczególnie zagrożone rozwojem cukrzycy typu 2 i u których występują już zaburzenia tolerancji glukozy. Produkt jest suplementem diety, jednak - zgodnie z polityką stosowaną w Grupie Adiuvo - przeszedł randomizowane badania kliniczne w standardzie farmaceutycznym na łącznej grupie ponad 200 osób, a sama technologia jest chronioną patentem (nr zgłoszenia PCT/IB2015/052650 z 12.04.2015, w fazie zgłoszeń krajowych: USA, Kanada, Chiny, Japonia, Australia, Indie i państwa Unii Europejskiej).

- Rynek preparatów pomagających osiągnąć optymalną wagę ciała („weight management”) oraz produktów stosowanych w stanie przedcukrzycowym i cukrzycy rośnie o ok. 7 proc r/r. W 2019 roku osiągnie wartość ponad 40 mld USD. Tribitor to pierwszy produkt na świecie w formie suplementu diety, który z sukcesem przeszedł badania obniżania indeksu glikemicznego na wybranych pokarmach o wysokim indeksie glikemicznym. Badania potwierdziły, że dawka Tribitora obniża indeks glikemiczny makaronu o 23%, ryżu o 20%, a chleba o 11%. To bardzo wysoka skuteczność, która umożliwia proponowanie diety o niskim indeksie glikemicznym, obejmujące również produkty to tej pory z niej wykluczane. Dzięki swej innowacyjności Tibitor został dobrze przyjęty na rynku brytyjskim, który jest dla nas jednym z kluczowych i na których do 2019 roku chcemy zbudować sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy opakowań rocznie – mówi Anna Aranowska–Bablok, Prezes Zarządu MarMar i Członek Zarządu Adiuvo Investment.

W Wielkiej Brytanii Tribitor został zaprezentowany mediom podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy z największych brytyjskich mediów (m.in. Daily Mail, The Sun czy The Woman Health i Harpers Bazaar) oraz znanym blogerom. Zgodnie z przeznaczeniem produktu, naturalnym środowiskiem dla takiej konferencji był jeden z bardziej znanych klubów fitness w Londynie. Podczas konferencji swoje wykłady prowadziły Dr Theodora Mantzourani, znana londyńska endokrynolog i diabetolog oraz Kim Pearson, specjalistka od żywienia i odchudzania. Produkt został ciepło przyjęty przez media brytyjskie.

Produkty spółek należących do Grupy Adiuvo są dobrze znane brytyjskim dziennikarzom. Często pojawiają się w mediach materiały chociażby na temat żywności funkcjonalnej, oferowanej przez Cambridge Chocolate Technologies na bazie innowacyjnej technologii, która przeistacza czekoladę w nośnik zbawiennych dla zdrowia substancji, jak np. antyutleniacze.

Warto zauważyć, że Tribitor wyróżniają nie tylko bardzo dobre właściwości funkcjonalne, ale także sposób dystrybucji w Wielkiej Brytanii. Produkt ma być polecany m.in. przez dietetyków, trenerów, lekarzy, którzy będą zarabiać na tym kilkanaście procent wartości każdego sprzedanego opakowania.

– Dzięki przeprowadzonym badaniom klinicznym wiemy, że nasz produkt działa. Bez względu na powód stosowania najlepsze rezultaty przyniesie w połączeniu z odpowiednią dietą czy ćwiczeniami fizycznymi. Stąd też wdrażamy i testujemy również w Polsce system poleceń przez specjalistów – dodaje Anna Aranowska-Bablok.

Obecnie Tribitor jest dostępny w Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii i na Tajwanie. W kolejnych miesiącach planowane jest rozpoczęcie sprzedaży w USA, krajach Zatoki Perskiej, Singapurze, Malezji, Chinach, Japonii, Wietnamie i pozostałych krajach Europy.

 

***

Adiuvo Investments S.A. to notowana od 2015 r. na GPW w Warszawie spółka, koncentrująca swoje działania na rozwoju i komercjalizacji innowacyjnych projektów biomedycznych na rynkach międzynarodowych. Dzięki zapewnieniu ochrony własności intelektualnej, walidacji technologii w badaniach klinicznych oraz pozyskiwaniu certyfikatów dopuszczających produkty do obrotu na rynku. Adiuvo jest w stanie komercjalizować projekty w różnorodnym modelu biznesowym i w skali międzynarodowej. Adiuvo inwestuje w projekty z segmentów nutraceutycznego oraz segmentu urządzeń medycznych i „digital health”. Wybiera projekty adresujące potrzeby wzmocnienia działań profilaktycznych, uczestniczenia pacjentów w procesie monitorowania stanu zdrowia i ich aktywnego udziału w leczeniu.

 

Wróć

Nasi klienci