Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Adiuvo Investments

13.10.2017

Anna Aranowska-Bablok: zbliżamy się do kolejnych transakcji

W dzisiejszym wydaniu „Parkietu” ukazał się obszerny wywiad z Anną Aranowską-Bablok, członkiem zarządu Adiuvo Investments i Airway Medix. W rozmowie z red. Kamilem Majcherem Pani Prezes przybliża kulisy sfinalizowanej przez Airway Medix w ostatnich dniach sprzedaży innowacyjnej technologii medycznej (więcej: tutaj). Anna Aranowska-Bablok podkreśla, że transakcja ta jest przełomowa, gdyż sytuuje spółkę biznesowo w zupełnie nowym miejscu. Zwiększenie rozpoznawalności jako dostawcy innowacyjnej technologii do światowego giganta branży medycznej znacząco zwiększa możliwości monetyzacji kolejnych produktów.

W portfolio Airway Medix, poza sprzedaną technologią CSS, znajdują się jeszcze dwa produkty bliskie zakończenia procesu rozwojowego: Oral Care oraz Cuff Pressure Regulator. Oba urządzenia powinny zostać skomercjalizowane w okresie od 12 do 24 miesięcy, przy czym ze względu na znacząco większą grupę docelową również oczekiwania transakcyjne są większe niż w przypadku pierwszej transakcji. Zespół ekspertów analizuje kolejne projekty Airway Medix, komplementarne do dotychczasowych technologii. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy spółka będzie mogła powiedzieć już więcej na temat rozszerzenia portfolio produktowego. Wartością samą w sobie jest również należące do Airway Medix izraelskie laboratorium, które docelowo również może być przedmiotem transakcji.

Adiuvo Investments do 2016 r. zbudowało portfel zawierający 15 innowacyjnych technologii. Jednocześnie należy zaznaczyć, że wdrażanie nowych produktów na niektórych rynkach w naturalny sposób ulega opóźnieniom, często z przyczyn niezależnych od spółki. Jednak prognozowane na bieżący rok wyniki finansowe Grupy Adiuvo z raportu Trigon DM, sporządzonego przy okazji emisji przeprowadzonej na jesieni 2015 r. (172,1 mln zł przychodów i 40,2 mln zł zysku netto) są jak najbardziej do osiągnięcia w 2018 r.

- Obecnie cztery nasze spółki prowadzą poważne rozmowy z potencjalnymi partnerami na temat umów strategicznych, w części nutraceutycznej zaś mamy zweryfikowane klinicznie produkty w 11 formatach i wskazaniach. Spółki z tej części portfolio Adiuvo z całą energią przechodzą do komercjalizacji - w formie umów dystrybucyjnych lub partnerstwa z dużymi graczami branżowymi. Z punktu widzenia zarządzania ryzykiem jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż rok temu, a jeszcze w tym roku zobaczymy efekty pracy całego zespołu Adiuvo z ostatnich 18 miesięcy – powiedziała na zakończenie rozmowy Anna Aranowska - Bablok.

Więcej: PARKIET (2017-10-13  Str.7) lub www.parkiet.com

 

Wróć

Nasi klienci