Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Adiuvo Investments

28.05.2019

Anna Aranowska–Bablok: Teraz właśnie wchodzimy w okres żniw

W dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu ukazał się obszerny artykuł, przybliżający czytelnikom sytuację w Adiuvo Investments. Model biznesowy spółki debiutującej cztery lata temu na giełdzie opiera się na inwestycjach w innowacyjne projekty w obszarze medycyny cyfrowej, a także żywności funkcjonalnej i suplementów diety.

Do tej pory Grupa Adiuvo skomercjalizowała dwa projekty. W 2017 r. spółka zależna, Airway Medix sprzedała za 43 mln zł system do czyszczenia rurek intubacyjnych. Kolejny zakończony sukcesem projekt to amerykańska Manta.

Obecnie w portfelu Adiuvo Investments znajduje się 17 technologii. Aby zredukować bieżące koszty, spółka wybrała te z nich, które najlepiej i najszybciej rokują. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy ma nastąpić komercjalizacja pięciu projektów, a rozmowy z potencjonalnymi nabywcami są już coraz bardziej zaawansowane. Komercjalizacja projektów oznacza wpływ znaczących środków oraz wykazanie znacznego zysku z inwestycji. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy cały zysk zostanie wypłacony inwestorom, czy część pieniędzy zostanie zaangażowana w rozbudowę portfela.

 - Będziemy otwarci na dyskusję z akcjonariuszami – mówi Anna Aranowska-Bablok, Członek Zarządu Adiuvo Investments.

Więcej: PULS BIZNESU (2019-05-28 Autor: MARCEL ZATOŃSKI Str.: 8-9), https://www.pb.pl

 

Wróć

Nasi klienci