Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Adiuvo Investments

13.06.2019

 

Data: 13 czerwca 2019 roku

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie perspektyw komercjalizacji najbardziej zaawansowanych projektów Adiuvo Investments 

 

Adiuvo Day – relacja z dnia inwestora Grupy Adiuvo Investments

Adiuvo Investments zorganizowało otwarty dzień inwestora, podczas którego zaprezentowane zostały kluczowe projekty z portfolio inwestycyjnego, a uczestnicy spotkania mieli możliwość bezpośrednich rozmów nie tylko z zespołem zarządzającym, ale również z wynalazcami i zarządem spólek celowych. Grupa Adiuvo Investments weszła już w okres komercjalizacji najbardziej zaawansowanych technologii, które w dedykowanych prezentacjach zostały zaprezentowane inwestorom. 

- W latach 2014-2017 stworzyliśmy portfolio innowacyjnych technologii z zakresu żywności funkcjonalnej, suplementów diety, urządzeń nasobnych, algorytmizacji, a także z zakresu urządzeń medycznych i sensorów. Dwie technologie już sprzedaliśmy, a w najbliższych 12-18 miesiącach spodziewamy się kilku kolejnych transakcji. Jako akcjonariusz Adiuvo spodziewam się pierwszej dywidendy w przyszłym roku – powiedział dr Marek Orłowski, twórca, prezes i wiodący akcjonariusz Adiuvo Investments.

Prezes Orłowski zaprezentował również perspektywy spółki Cambridge Chocolate Technologies, która jest już przygotowana do ekspansji w USA, na największym rynku czekolady na świecie, wartym 19 mld USD rocznie.

tl_files/klienci/nowy/Adiuvo/13.06.2019_Adv_orl.jpg- Mamy mocny zespół menedżerski, zgłoszenia patentowe i znaku towarowego nowej marki Elate. Prowadzimy rozmowy z inwestorami na rynku amerykańskim na temat wdrożenia czekolady mlecznej, która zachowuje smak i konsystencję standardowej czekolady, ale przewyższa właściwościami antyoksydacyjnymi czekoladę gorzką, a jednocześnie zawiera o 50% mniej cukru niż standardowa czekolada mleczna – wskazał dr Marek Orłowski.

- Transakcje na rynku żywności funkcjonalnej mają wielokrotnie wyższe wskaźniki niż na rynku standardowej żywności, a na pokładzie mamy osoby z doświadczeniem w takich transakcjach. Naszym celem jest osiągnięcie w czwartym roku działalności w USA około 37 mln USD obrotów, co będzie już dobrą skalą do rozmowy o sprzedaży projektu – dodał.

Cambridge Chocolate Technologies wprowadziła już na rynek, głównie w Europie, czekoladę Esthechoc (funkcja poprawy wyglądu skóry) oraz ReChoc (ekwiwalent benefitów gorzkiej czekolady i czerwonego wina). Czekolada to jednocześnie dopiero początek, gdyż pod markami Cambridge Chocolate Technologies ma powstać całościowe portfolio zdrowych przekąsek.

Z kolei spółka Airway Medix specjalizuje się w rozwiązaniach dla pacjentów wentylowanych mechanicznie (sprzedany już system do czyszczenia rurki intubacyjnej - CSS, urządzenie do utrzymywania optymalnego ciśnienia w mankiecie utrzymującym rurkę intubacyjną - CPR i rodzina produktów związana z maską laryngologiczną - LMA) oraz szerzej - dla pacjentów unieruchomionych (Oral Care – system do czyszczenia jamy ustnej). Po sprzedaży pierwszej technologii (CSS) do jednego z globalnych liderów branżowych w 2017 roku obecnie spółka jest na etapie ostatniej fazy budowania wartości pozostałych rozwijanych technologii poprzez przeprowadzenie pilotażowych wdrożeń na kilku kluczowych rynkach w UE oraz w USA, ktore doprowadzą do finalnej sprzedaży technologii.

tl_files/klienci/nowy/Adiuvo/13.06.2019_Adv_zac.jpg- Kluczowe dla wartości Airway Medix dla partnerów branżowych jest uzyskanie zgód CE/FDA na wszystkie produkty i wprowadzenie ich na rynek oraz pokazanie akceptacji wśród pierwszych użytkowników w szpitalach. To właśnie już się dzieje – powiedział dr Oron Zachar, wynalazca i członek zarządu Airway Medix.

- Optymalny czas na kolejny term sheet to IV kw. tego roku, a w związku z tym potencjalna transakcja na jeden z produktów byłaby możliwa do sfinalizowania w I połowie przyszłego roku. W kolejnym kroku możliwa stałaby się sprzedaż całej firmy z pozostałymi produktami, co mogłoby się zdarzyć w II połowie przyszłego roku i mieć wartość 30-50 mln USD – dodał dr Zachar.

Kolejne ciekawe wystąpienia dotyczyły również innowacyjnych technologii związanych z rynkiem medycznym.

tl_files/klienci/nowy/Adiuvo/13.06.2019_Adv_baj.jpg- Mamy podpisane listy intencyjne, rozpoczętą sprzedaż i otwarte rozmowy z kolejnymi partnerami z obszaru respiratory i big pharma. Mamy aspiracje być globalną, zdalną, cyfrową kliniką chorób układu oddechowego niczym Apple dla telefonów komórkowych. Zresztą, byliśmy już gościem w Cupertino – zaznaczył Piotr Bajtała, wiceprezes spółki HealthUp, wybranej przez firmę badawczą Valuer jako najlepszy startup medtechowy w Polsce.

HealthUp, komercjalizujący system mobilnej spirometrii AioCare, wprowadza nową jakość do medycyny, zwiększając możliwości diagnostyczne oraz w zakresie leczenia astmy i POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc).

Co łączy Sharon Stone, Billa Clintona, Pink, Bono, Walta Disneya, Antonio Vivaldiego i Dennisa Rodmana? Astma i/lub POChP. Obecnie choroby te dotykają aż 600 mln osób na świecie. Nasz przełomowy produkt, który przebija wszystkie konkurencyjne rozwiązania, jest odpowiedzią na potrzebę wczesnej diagnozy, spersonalizowaną terapię czy monitorowanie jej działania – powiedział wiceprezes Bajtała.

Wskazał przy tym na transakcje przejęć, które można uznać za referencyjne – na przykład zakup Propeller Health przez ResMed za 225 mln USD.

Kolejna innowacyjna technologia z portfolio Grupy Adiuvo Investments powstała w ramach spółki SmartMedics.

tl_files/klienci/nowy/Adiuvo/13.06.2019_Adv_mac.jpg- Rewolucjonizujemy badania od EKG po fazy snu, zastępując tradycyjne elektrody i kable naklejanym „patchem” i łącznością bezprzewodową. Jesteśmy już całkiem blisko wprowadzenia naszego produktu na rynek – wskazał Adrian Maciejewski, prezes spółki SmartMedics.

Zgody FDA w zakresie większości „plastrów” zastępujących elektrody można spodziewać się w III kw. bieżącego roku, a pozostałych – w II kw. przyszłego roku. Z kolei rejestracja urządzenia odczytującego i przesyłającego dane z „plastrów” spodziewana jest w IV kw. bieżącego roku w zakresie wersji z użyciem połączenia kablowego oraz w I połowie przyszłego roku dla wersji mobilnej. SmartMedics nie ma realnej konkurencji w skali globalnej. W najbliższych latach wartość rynku urządzeń diagnostycznych do EKG, rehabilitacji kardiologicznej, telemedycyny kardiologicznej i fonokardiografii można szacować na ponad 14 mld USD.

tl_files/klienci/nowy/Adiuvo/13.06.2019_Adv_miz.jpgInwestorzy z dużym zaciekawieniem przyjęli również rozbudowaną multimedialnie prezentację spółki FixNip, która stworzyła pierwszy na świecie implant sutka, pozwalający kobietom np. po operacjach onkologicznych w pełni powrócić do wyglądu sprzed choroby.

- Zainteresowanie potencjalnych partnerów strategicznych produktem i naszą firmą jest bardzo duże, a przeprowadzone dotychczas testy w pełni potwierdzają skuteczność tego rozwiązania – podkreślił David Mizrachin, prezes spółki FixNip.

Podczas tegorocznego Adiuvo Day uwaga skupiła się na pięciu spółkach, natomiast należy pamiętać, że Adiuvo Investments zainwestowało łącznie w 17 technologii, które oznaczają ponad 25 produktów. 

- Cieszę się, że spotkaliśmy się w tak licznym gronie. Jestem przekonana, że przy okazji kolejnego Adiuvo Day będziemy mieli za sobą udane transakcje wyjścia, a do grona monetyzowanych projektów wejdą kolejne spółki z naszego portfolio – podsumowała Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Adiuvo Investments. 

tl_files/klienci/nowy/Adiuvo/13.06.2019_Adv_bab.jpg

Wróć

Nasi klienci