Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Adiuvo Investments, Wideo

29.06.2018

 

Data: 29 czerwca 2018 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Ogłoszenie strategicznej współpracy Grupy Polpharma ze spółką HealthUp z portfolio Adiuvo Investments

 

Mocne wejście na rynek przenośnego spirometru AioCare

 

Dzięki innowacyjnemu spirometrowi AioCare spółki HealthUp Grupa Polpharma rusza z narodowym programem walki z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (więcej tutaj). Aż 80% pacjentów pozostaje niezdiagnozowanych, a choroba ta zmniejsza komfort życia i przyczynia się do jego skrócenia.  

tl_files/klienci/nowy/Adiuvo/29.06.2018_aio_2.jpg- Spirometr AioCare rewolucjonizuje badanie. Jest łatwy w obsłudze, przyjazny, mobilny, a do tego ładny. 400 urządzeń to pierwszy krok. Naszym marzeniem jest, aby takie urządzenie było w każdym gabinecie POZ – powiedziała Dorota Bojańczyk, reprezentująca Grupę Polpharma.

- Przeprowadziliśmy badania testowe na 367 pacjentach i aż u 38% zdiagnozowano chorobę, przy czym ponad połowa miała już umiarkowaną lub ciężką obturację. Ci pacjenci wcześniej nie trafili do pulmonologa. Tymczasem spirometria powinna być podstawowym badaniem u lekarza pierwszego kontaktu. Bez współpracy z HealthUp nie byłoby to możliwe – dodała.

W spotkaniu jako uczestnicy panelu dyskusyjnego uczestniczyli profesorowie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy nie kryli zadowolenia z rozwoju nowych technologii w medycynie.

- Badanie spirometryczne jest proste dla pulmonologa, ale dla lekarza rodzinnego jest już trudne do przeprowadzenia w oparciu o dostępne dotychczas urządzenia, a wyniki są trudne do interpretacji. System AioCare rozwiązuje te kwestie - zauważył prof. Rafał Krenke.

tl_files/klienci/nowy/Adiuvo/29.06.2018_aio_3.jpg- W Polsce nakłady na innowacje są relatywnie bardzo małe. Ścieżka od pomysłu do gotowego produktu jest przy tym szczególnie długa w medycynie. Tym bardziej należy cieszyć się, jeśli w Polsce powstają innowacyjne urządzenia medyczne - powiedział prof. Mirosław Wielgoś.

Dr Łukasz Kołtowski, wynalazca i prezes HealthUp, zwrócił uwagę na to, że na POChP cierpi około 300 mln osób, ale drugie tyle na astmę. To również choroba, którą można diagnozować i monitorować dzięki AioCare. Co więcej, przenośne spirometry, które są zamiennikiem dużych urządzeń szpitalnych, mogą służyć również w przypadku mukowiscydozy, sarkoidozy czy w monitorowaniu pacjentów po przeszczepie płuc.

- Cieszymy się, że już przy wprowadzeniu na rynek systemu AioCare zostaliśmy docenieni przez Polpharmę. Nasza transakcja jest przy tym największą mi znaną, jaką przeprowadził polski start-up medyczny. A to przecież dopiero początek. Nasze urządzenia diagnostyczne zaczną wkrótce pracować nie tylko w Polsce, ale również w Austrii czy USA. Mamy ambicje globalne, widzimy duże zainteresowanie naszym produktem, który odpowiada na potrzeby pacjentów i lekarzy – podkreślił dr Łukasz Kołtowski.

 

 

Wróć

Nasi klienci