Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Adiuvo Investments

11.09.2017

Blisko 10 mln PLN dofinansowania dla innowacyjnych projektów spółek Adiuvo Investments

Spółki zależne notowanej na GPW Adiuvo Investments SA, która skupia się na komercjalizowaniu innowacyjnych technologii z sektora life science, podpisały umowy na dofinansowanie prowadzonych przez nie projektów badawczo-rozwojowych ze środków UE. Cztery projekty o łącznej szacunkowej wartości 21,3 mln PLN otrzymają 9,9 mln PLN dofinansowania (średnio 46,5% wartości projektu).

- Technologie rozwijane przez Adiuvo wyróżniają się innowacyjnością i odpowiadają na realne potrzeby personelu medycznego i konsumentów, a jednocześnie podążają za światowymi trendami, w szczególności za wzrastającą potrzebą wzmocnienia działań profilaktycznych, a nie leczenia skutków chorób, jak również uczestniczenia pacjentów w procesie monitorowania stanu zdrowia i ich aktywnego udziału w leczeniu – podkreśla Anna Aranowska-Bablok, Członek Zarządu Adiuvo Investments SA.

- Projekty, które otrzymały właśnie dofinansowanie, zamierzamy ukończyć w okresie 2-3 lat. Jednak w swoim portfolio posiadamy także projekty już na etapie komercjalizacji i także zmonetyzowane. Przykładowo, do spółki Airway Medix powinna w najbliższych tygodniach wpłynąć gotówka pierwszej transzy płatności za sprzedaną właśnie jedną z technologii medycznych, gdzie nabywcą jest amerykańska duża spółka z branży medycznej, a całkowita wartość umowy przekracza 44 miliony  złotych – dodaje Anna Aranowska-Bablok.

Dofinansowanie UE dotyczy dwóch linii produktowych Carocelle i dwóch projektów MarMar. W pierwszym przypadku chodzi o (1) Carocelle Deli-Caps (suplementy diety na bazie technologii Delligent, z wysoko bioaktywnymi polifenolami oraz witaminami) oraz (2) Carocelle Deli-Eye (suplement diety w technologii Delligent, chroniący narząd wzroku, dzięki wysoko biodostępnej luteinie, kwasom tłuszczowym DHA i antocyjanom). Z kolei doceniona innowacyjność rozwijanych projektów MarMar dotyczy (3) opracowania nowej generacji suplementu diety, obniżającego i normalizującego poposiłkową glikemię i insulinemię oraz obniżającego wagę ciała (druga generacja już komercjalizowanego produktu Tribitor), jak również (4) opracowania nowego innowacyjnego suplementu diety o właściwościach modyfikowania składu flory bakteryjnej jelit, obniżania nadmiernej masy ciała i poprawy parametrów metabolicznych w formule bezpośredniego dostarczania do jelita grubego. Rozpoczęcie powyższych projektów planowane jest jeszcze w 2017 roku.

 

***

 

Adiuvo Investments  skupia się na selekcji, rozwoju, finansowaniu i komercjalizacji innowacyjnych technologii o globalnych zasięgu, których zakres przedmiotowy w szczególności obejmuje (1) zarządzanie chorobą (diseases management), monitorowanie zdrowego trybu życia i leczenie przy pomocy urządzeń mobilnych oraz (2) suplementy diety i żywność funkcjonalną.

Dzięki zapewnieniu ochrony własności intelektualnej, walidacji technologii w badaniach klinicznych w standardzie farmaceutycznym oraz pozyskiwaniu certyfikatów dopuszczających produkty do obrotu na rynku Adiuvo potrafi komercjalizować projekty w różnorodnych modelach biznesowych i w skali międzynarodowej.

Prace badawczo–rozwojowe dla posiadanych w portfolio projektów prowadzone są m.in. w Wlk. Brytanii, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Polsce czy Niemczech. Dotyczy to zarówno lokalizacji laboratoriów badawczych, które najczęściej prowadzone są przez głównych wynalazców poszczególnych produktów i technologii, jak również badań klinicznych prowadzonych przez renomowane ośrodki badawcze.

Aktualnie w portfolio Adiuvo znajduje się ponad 25 projektów. Wybrane produkty Grupy komercjalizowane są na ponad 20 rynkach światowych. Pierwsza z rozwijanych technologii została już sprzedana do dużego podmiotu branżowego z siedzibą w USA – w sierpniu 2017 r. zależna spółka Airway Medix podpisała wartą ponad 44 mln PLN umowę sprzedaży technologii CSS - Closed Suction System (zamknięty system czyszczący, służący do utrzymania higieny dotchawiczej rurki intubacyjnej u pacjentów wentylowanych mechanicznie).

Od 2015 roku Adiuvo Investments SA jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat spółki można znaleźć pod adresem www.adiuvoinvestments.com.

 

Wróć

Nasi klienci