Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

ALUMETAL S.A.

23.08.2017

Silniki benzynowe ewolucyjnie zastępują wysokoprężne

Jak zauważa „Parkiet”, rynek aluminiowych stopów odlewniczych odczuwa „dieselgate". W II kwartale doszło do szczególnie dużych zawirowań, gdyż jeden z producentów zapowiedział zawieszenie produkcji aut z silnikiem diesla. To spowodowało wyprzedaż metalu w formie gąsek i załamanie cen.

Tu zadziałała psychologia. Zapewne będziemy mieć do czynienia z odwrotem od silników Diesla, ale przecież nie stanie się to natychmiast. Naszym zdaniem będzie to rekompensowane wzrostem sprzedaży aut benzynowych, ewentualnie hybrydowych. Auta elektryczne to wciąż pieśń przyszłości, patrząc np. na zasięg, liczbę stacji ładowania czy czas ładowania. Co więcej, prognozowany jest wzrost udziału komponentów z aluminium w autach – powiedział Szymon Adamczyk, prezes Alumetalu, największego producenta wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych w regionie CEE.

Jeśli chodzi o naszych kontrahentów, popyt na metal jest stabilny i nie widać złych tendencji – podkreślił prezes Adamczyk, cytowany przez „Parkiet”

Zaznaczył przy tym, że w 2016 r. w Europie spadła o 2% produkcja aut z silnikami diesla, a o 2% wzrosła produkcja aut z silnikami benzynowymi, w całości zapełniając lukę po silnikach wysokoprężnych.

Więcej: „Parkiet” z dn. 23.08.2017 s. 6, www.parkiet.com

 

Wróć

Nasi klienci