Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

ALUMETAL S.A.

05.05.2018

Analitycy prognozują dobre wyniki I kwartału

Rozpoczął się sezon raportów za I kwartał 2018 roku, a związane z nim oczekiwania rynkowych specjalistów są bardzo różne. Z jednej strony negatywne czynniki, takie jak słaby złoty, wzrost kosztów wynagrodzeń czy niska inflacja nadal pozostają aktualne. Jednak, pomimo trudnego otoczenia makro, eksperci zwracają uwagę na spółki, po których można oczekiwać mocnej poprawy wyników.

Wśród spółek sektora przemysłowego analitycy radzą zwrócić uwagę na Alumetal. Jeden z największych w Europie producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych korzysta na bardzo dobrej sytuacji na rynku motoryzacyjnym, gdzie trafia ponad 90 proc. sprzedaży spółki.

- Wśród spółek przemysłowych pod kątem wyników za I kwartał pozytywnie oceniamy Alumetal. Spółce sprzyjała bardzo dobra koniunktura na rynku automotive, a marża benchmarkowa stopu 226 wzrosła w marcu do 402 euro za tonę i jest na najwyższym poziomie od połowy 2015 r. Wsparciem dla wyników jest również zakład na Węgrzech, który regularnie poprawia wydajność - we wrześniu produkcja wynosiła 99 ton na dzień, w grudniu 116 ton, a w marcu już 132 tony dziennie - zauważa Michał Krajczewski, analityk BM BGŻ BNP Paribas.

Więcej: PARKIET (2018-05-05  Str.: 8) lub www.parkiet.com

 

Wróć

Nasi klienci