Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

ALUMETAL S.A.

25.06.2018

Alumetal realizuje ambitne cele na 2018 rok

W wywiadzie udzielonym PAP Biznes Szymon Adamczyk, prezes Alumetalu, potwierdza realizację celów finansowych, założonych w programie opcji menedżerskich na 2018 rok. W I kwartale br. spółka z Kęt wypracowała 25,5 mln zł zysku netto (+54 proc. rdr) i 30,2 mln zł EBITDA (+ 18 proc. rdr) przy przychodach na poziomie 428,3 mln zł (+ 14 proc. rdr). Celem dla całego roku jest przynajmniej 117,4 mln zł EBITDA i 86,2 mln zł zysku netto, a zatem kontynuacja wzrostów rok do roku.

Choć w czerwcu nastąpił spadek marży benczmarkowej, to jest to tendencja zgodna z przewidywaniami zarządu i jest to jedynie ogólny wyznacznik nastrojów w branży, a nie bezpośredni indykator rentowności Alumetalu, który ma zdywersyfikowaną produkcję. Co więcej, marża benczmarkowa w dalszym ciągu jest znacząco powyżej długoletniej średniej, a polski producent potrafi znaleźć sposoby na maksymalizację uzyskiwanych rentowności (zarządzanie wsadami złomowymi i portfolio gotowych stopów).

Grupa korzysta na dobrej kondycji branży automotive. Wzrost rejestracji samochodów osobowych wymusza zwiększony popyt na stopy aluminiowe. W I kwartale wolumen sprzedaży Alumetalu wyniósł 51,1 tys. ton, w skali całego roku plan zakłada przekroczenie poziomu 200 tys. ton. W przyszłym roku wolumen sprzedaży powinien być jeszcze nieco wyższy.

Na zakończenie rozmowy prezes poinformował o satysfakcjonujących wolumenach sprzedaży zakładu na Węgrzech i przebiegającej zgodnie z harmonogramem rozbudowie zakładu stopów wstępnych w Gorzycach. Tegoroczne nakłady inwestycyjne grupy Alumetal mogą wynieść ok. 40 mln zł.

Więcej: www.biznes.pap.pl

 

Wróć

Nasi klienci