Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

ALUMETAL S.A.

04.10.2018

 

Data: 4 października 2018 roku

Miejsce: Gorzyce, woj. podkarpackie

Temat: Uroczyste otwarcie rozbudowanego zakładu stopów wstępnych Grupy Alumetal

 

Rozbudowany zakład Alumetalu w Gorzycach już otwarty

 Przecięciem wstęgi przez przedstawicieli Grupy Alumetal oraz lokalnych władz zakończyła się w symboliczny sposób rozbudowa zakładu stopów wstępnych Grupy Alumetal w Gorzycach. Celem inwestycji o wartości 63,2 mln zł było co najmniej podwojenie wcześniejszych mocy wytwórczych stopów wstępnych (7 tys. ton rocznie) oraz wejście do elitarnego grona najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów tych stopów w postaci drutu, a nie tylko wafli. To element strategii dywersyfikacji produktowej oraz dywersyfikacji portfela klientów. Stopy wstępne używane są np. w procesie produkcji blach aluminiowych.

Warto zauważyć, że Alumetal jest aktywnym uczestnikiem lokalnej społeczności, wspomagając szkolnictwo zawodowe. Organizuje praktyki, funduje stypendia oraz wspiera klasę patronacką w Zespole Szkół Technicznych w Gorzycach.

Grupa Alumetal posiada obecnie moce produkcyjne zmierzające do 250 tys. ton rocznie, które wolumenowo budują zakłady produkcji wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych (używane np. do odlewania bloków silników), zlokalizowane w Kętach, Nowej Soli i węgierskim Komarom.

 

tl_files/klienci/nowy/Alumetal/4.10.2018_Aml_2.jpgtl_files/klienci/nowy/Alumetal/4.10.2018_Aml_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć

Nasi klienci