Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

ALUMETAL S.A.

08.10.2018

Rozbudowany zakład Grupy Alumetal w Gorzycach już otwarty

Przecięciem wstęgi przez przedstawicieli Grupy Alumetal oraz lokalnych władz zakończyła się
w symboliczny sposób rozbudowa zakładu stopów wstępnych Grupy Alumetal w Gorzycach, która trwała od sierpnia zeszłego roku. Celem inwestycji o wartości ostatecznie około 60 mln zł był wzrost mocy produkcyjnych (z 8 do ponad 20 tys. ton rocznie) oraz wejście do elitarnego grona najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów tego rodzaju stopów w postaci drutu, a nie tylko wafli. tl_files/klienci/nowy/Alumetal/4.10.2018_Aml_2.jpg

- Rozbudowa zakładu w Gorzycach jest wyrazem konsekwentnej realizacji strategii rozwoju Grupy Alumetal, która zakłada dywersyfikację produktową, szczególnie w kierunku wyrobów z wyższą wartością dodaną, jak również dywersyfikację portfela klientów poza sektorem automotive, gdyż stopy wstępne używane są np. w procesie produkcji slabów, z których walcuje się blachy lub folię aluminiową czy wlewków, z których wykonuje się profile aluminiowe - komentuje Marek Kacprowicz, Prezes Zarządu Alumetal S.A.

Inwestycja w Gorzycach obejmowała rozbudowę istniejącej hali produkcyjnej oraz budowę nowej hali magazynowej, rozbudowę infrastruktury, a także zakup oraz instalację nowych urządzeń technologicznych (w tym linii do produkcji stopów wstępnych w postaci drutu) i urządzeń pomocniczych. W czasie rozbudowy zakład funkcjonował w normalnym trybie, bez przerywania pracy dotychczasowych linii produkcyjnych, a rozruch nowych rozpoczął się w czerwcu br., czyli w mniej niż rok od rozpoczęcia rozbudowy. Warto również zauważyć, że Alumetal jest aktywnym uczestnikiem lokalnej społeczności, m.in. wspomagając gorzyckie szkolnictwo zawodowe. Organizuje praktyki, funduje stypendia oraz wspiera klasę patronacką w Zespole Szkół Technicznych w Gorzycach.

Grupa Alumetal posiada obecnie moce produkcyjne przekraczające 250 tys. ton rocznie. Jej głównym wyrobem są wtórne aluminiowe stopy odlewnicze (używane do produkcji części do pojazdów samochodowych), które, oprócz Gorzyc, wytwarzane są również w zakładach w Kętach, Nowej Soli i węgierskim Komarom.

***

ALUMETAL

Producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do grona największych w Europie. Obecne moce produkcyjne zakładów produkcyjnych Grupy Alumetal to ponad 250 tys. ton rocznie. Oprócz stopów wtórnych Grupa Alumetal produkuje stopy wstępne, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topniki i sole. Klientami Grupy Alumetal w około 90% jest przemysł motoryzacyjny.

Od lipca 2014 r. akcje Alumetal SA są notowane na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych
w Warszawie.

 

Wróć

Nasi klienci