Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

ALUMETAL S.A.

14.02.2020

Prezes Drzyżdżyk: planujemy w 2020 r. znacznie przekroczyć wolumen 200 tys. ton

Grupa Alumetal – producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych dla motoryzacji – zauważa lekki optymizm u swoich klientów i stabilizację zamówień w I kwartale br. W wywiadzie udzielonym PAP Biznes Prezes Agnieszka Drzyżdżyk mówi o sytuacji w branży automotive i planach, zakładających znaczne przekroczenie wolumenu 200 tys. ton sprzedaży w 2020 roku.

 - Pomimo medialnych doniesień o pogorszeniu koniunktury w automotive, wśród naszych odbiorców widać lekki optymizm, plany produkcji i zamówienia są stabilniejsze niż w poprzednim roku. Niektórzy klienci informują o kilkuprocentowym wzroście zapotrzebowania na 2020, ale są też i tacy, którzy oczekują spadków ich wolumenów produkcji. Jeśli marże tylko na to pozwolą, chcielibyśmy kontynuować zdobywanie udziału w rynku. Plan na ten rok jest ambitny, ponieważ po raz pierwszy chcielibyśmy wyraźnie przekroczyć 200 tys. ton sprzedaży – mówi Prezes Grupy Alumetal.

Pani prezes potwierdziła politykę dywidendową spółki.

 - Utrzymujemy dotychczasową politykę dywidendową, czyli zarząd będzie rekomendował przeznaczenie 70 proc. znormalizowanego zysku netto na dywidendę - powiedziała.

Warto przypomnieć, że akcjonariusze Alumetalu w maju 2019 r. zadecydowali o wypłacie dywidendy z zysku za 2018 r. i części kapitału zapasowego w wysokości 63,16 mln zł, co daje 4,08 zł na akcję.

Pełny wywiad dostępny na: http://biznes.pap.pl/

 

Wróć

Nasi klienci