Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Amica

13.09.2013

Wynik EBITDA na poziomie 120 mln celem na 2013 r.

Czas: 13 września 2013 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Przedstawienie i omówienie wyników finansowych za 1H2013 r. oraz perspektyw spółki i branży na kolejne okresy

Goście: 11 analityków biur maklerskich

 

Amica ma za sobą bardzo dobre półrocze. Na horyzoncie rosnące zyski i być może akwizycje.

 

Po I połowie 2013 r. Amica pokazała dobre wyniki sprzedaży w Polsce oraz w Niemczech, słabsze w Czechach i Skandynawii. Sprzedaż do Rosji jest stabilna (3% wzrost rok do roku). Sprzedaż na Ukrainie i na Białorusi rośnie, ale te dwa rynki mają jeszcze niewielki udział w przychodach ogółem.

 

Grupie Amiki udało się poprawić marże brutto na sprzedaży towarów i produktów. W 1H2013 było to 31 % podczas gdy rok temu 27%. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięć po stronie kosztowej, zakupowej. Zwiększyliśmy produktywność  – powiedział zebranym Wojciech Kocikowski, Wiceprezes Zarządu Amica Wronki SA.

W pierwszym półroczu, dzięki nowej linii lodówek Spółce udało się zwiększyć sprzedaż tej grupy towarów . Rozpoczęto import lodówek pochodzących od litewskiego producenta.  Nowy dostawca oferuje produkty o lepszej jakości w porównaniu do "starego" sprzętu przywiezionego z Turcji i Chin, produkcja na Litwie pozwala sprawniej zarządzać dostawami oraz obniża koszty transportu.

 

Wojciech Kocikowski zasygnalizował dobre perspektywy dla drugiej połowy 2013 r.

- Chcielibyśmy na koniec 2013 r. móc pokazać 120 mln PLN EBITDA  – dodał Wiceprezes Kocikowski.

Wiceprezes Kocikowski powiedział, że Amica zainteresowana akwizycjami w Europie Zachodniej.

- Chcemy zainwestować w  kanały dystrybucji, w markę. Zależy nam na klientach, narzędziach, markach, a nie na mocach produkcyjnych. Wciąż przyglądamy się rynkowi francuskiemu, rozważamy również rynek brytyjski. Tu decyzje mogą zapaść do końca roku – dodał.

Wróć

Nasi klienci