Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Amica

06.04.2018

Amica w TOP3 eksportowych Rekinów Biznesu

Podczas uroczystej gali konkursu Rekiny Biznesu, jaka odbyła się w sali notowań warszawskiej GPW, największy polski producent AGD został wyróżniony w kategorii Eksporter Roku. Kapituła konkursu, złożona z 20 przedstawicieli rynku finansowego, doceniła rosnącą skalę biznesu Amiki na rynkach międzynarodowych, skąd pochodzi już ponad 70% skonsolidowanych przychodów spółki.

Zauważony tutaj sukces wynika z konsekwentnej realizacji 10-letniej strategii – zresztą pierwszej tak długoterminowej strategii opublikowanej przez spółkę z GPW. Strategia ta przynosi wymierne efekty: przychody w 2017 przekroczyły 2,6 mld PLN i były o 1 mld PLN wyższe niż zaledwie 4 lata wcześniej. Tak duży wzrost byłby trudny do osiągnięcia jedynie w oparciu o rynek krajowy, gdzie Amica od lat jest ilościowym numerem jeden. W dalszej ekspansji z pewnością pomoże Amice oddany do użytku we wrześniu przy wronieckiej fabryce ultra nowoczesny, automatyczny magazyn wysokiego składowania, który szybko i efektywnie pozwala obsłużyć klientów z ponad 50 krajów, do jakich dostarcza Amica.

O Rekinach Biznesu i gali rozdania nagród można przeczytać tutaj (link), a relacja wideo będzie w najbliższym czasie dostępna na inwestorzy.tv. 

 

Wróć

Nasi klienci