Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Amica

12.10.2018

 

Wiceprezes Kocikowski: Realizujemy nasze cele strategiczne

W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” ukazał się obszerny wywiad z Wojciechem Kocikowskim, wiceprezesem Amiki ds. finansowych. W rozmowie z red. Mazurkiewiczem prezes Kocikowski opowiada o aktualnej sytuacji w Grupie Amica i planach na przyszłość.

Głównym celem na bieżące półrocze jest poprawa wyników. Już II kwartał wskazywał na nadchodzące wzrosty, obecnie stały one się faktem na wszystkich najważniejszych dla Grupy rynkach, tzn. zarówno w Polsce i Niemczech, ale także w Skandynawii i Rosji. Wciąż aktualne pozostają plany ekspansji na rynki, na których Amica do tej pory nie jest obecna, bądź nie udało jej się zdobyć wystarczająco silnej pozycji. Mowa tu o Hiszpanii, Włoszech czy krajach Beneluksu. Wszędzie tam prowadzone są mniej lub bardziej zaawansowane rozmowy.

Prezes Kocikowski potwierdził rozważania na temat podjęcia produkcji innych kategorii niż kuchnie. Najbardziej prawdopodobne obszary to lodówki i okapy. Liczba sprzedawanych obecnie przez Grupę lodówek uzasadnia w pełni powrót do ich produkcji, z kolei okapy doskonale uzupełniają główną ofertę, czyli sprzęt grzejny.

Cała rozmowa z prezesem Kocikowskim dostępna w dzienniku „Rzeczpospolita” z dnia 12.10.2018 r. lub na  https://www.rp.pl

 

Wróć

Nasi klienci