Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Amica

11.01.2019

 

Prezes Kocikowski: Amica chce w 2019 roku skupić się na poprawie rentowności

Na łamach serwisu ekonomicznego biznes.pap.pl ukazał się obszerny wywiad z Wojciechem Kocikowskim, wiceprezesem grupy Amica. Rozmowa dotyczyła zarówno koniunktury gospodarczej na kluczowych rynkach europejskich, w tym na rynku polskim, jak i sytuacji w spółce oraz planów na przyszłość.

Jako główny cel na bieżący rok prezes Kocikowski wskazał poprawę rentowności. Wahania koniunktury nie powinny bezpośrednio wpłynąć na popyt na sprzęt grupy Amica. Spółka spodziewa się stabilnych przychodów, a możliwe wzrosty w najbliższych kwartałach wspierać będzie ekspansja produktowa.

Obecnie Amica notuje stabilizację cen komponentów używanych podczas produkcji sprzętu AGD. Spółka liczy też na obniżki cen towarów kupowanych w celu ich odsprzedaży. Co więcej, wiceprezes Kocikowski ocenia, ze presja płacowa nie powinna w tym roku się nasilać.

W grudniu 2018 roku Amica ustaliła wstępne warunki nabycia praw do hiszpańskiej marki Fagor. Dzięki tej transakcji, jeśli dojdzie do skutku, największy polski producent AGD może zwielokrotnić przychody na Półwyspie Iberyjskim. W perspektywie realizacji strategii HIT2023 potencjalne dołączenie marki Fagor może przyczynić się do tego, że obroty z Europy Zachodniej stanowić będą ponad 50 proc. przychodów Grupy Amica. Obecnie ten udział wynosi 42 proc.

Cały wywiad dostępny tutaj:

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/32233277,amica-nie-obawia-sie-spowolnienia-gospodarczego-skupi-sie-na-poprawie-rentownosci-wywiad

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/32233320,ebitda-amiki-w-2018-roku-mogla-przebic-200-mln-zl

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/32232843,nabycie-praw-do-marki-fagor-zwielokrotni-przychody-amiki-na-polwyspie-iberyjskim-wywiad

 

Wróć

Nasi klienci