Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Amica

12.12.2019

 

Prezes Jacek Rutkowski z tytułem Przedsiębiorcy Roku - Biznesowego Ambasadora Roku magazynu "Forbes"

Twórca sukcesu największego polskiego producenta AGD został laureatem pierwszej edycji nagród Przedsiębiorca Roku magazynu „Forbes”, jakie zostały wręczone podczas IV Kongresu Polskiego Kapitału. Tytuł w kategorii Biznesowy Ambasador Roku został przyznany za prezentację Polski na arenie międzynarodowej przez Grupę Amica.

 

Amica generuje ponad 70% skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży kompleksowego portfolio sprzętu AGD na blisko 70 rynkach zagranicznych. Skupia się na Europie, gdzie znajdują się jej największe obecnie rynki zbytu - Polska, Niemcy, Francja, Wlk. Brytania, Rosja i Skandynawia.

tl_files/klienci/nowy/Amica/12.12.2019_Amc_2.jpg- Dziękuję za nagrodę Biznesowego Ambasadora Roku magazynu "Forbes" w imieniu Prezesa Rutkowskiego, ale również w imieniu całego zespołu Grupy Amica, liczącego blisko 3 tys. osób. Wszyscy pracujemy na to, aby Amica - polska spółka notowana na GPW - była dobrą wizytówką Polski na świecie. To przekłada się również na sukces finansowy - powiedział Michał Rakowski, członek zarządu Grupy Amica ds. finansowych, który odebrał nagrodę w imieniu Prezesa Jacka Rutkowskiego.

- Mamy ambicje rosnąć na obecnych rynkach oraz odnosić sukcesy na kolejnych. Dynamicznie zwiększamy skalę m.in. we Francji, gdzie przejęliśmy spółkę dystrybucyjną Sideme. Ekspansja biznesowa dotyczy również innych krajów, w czym pomagają nam wysokiej jakości produkty oraz lokalne silne marki - Amica, CDA, Hansa, Gram. Rozpoczynamy właśnie kolejny rozdział dzięki możliwości używania marki Fagor, niezwykle zakorzenionej w Hiszpanii, czyli rynku, z którym wiążemy bardzo duże nadzieje. Marka Fagor wykreuje również popyt na sprzęt grzejny z wielkopolskich Wronek w takich krajach jak Portugalia czy Francja, a także na Bliskim Wschodzie czy w Afryce Północnej - dodał Michał Rakowski.

W ramach aktualizacji strategii HIT2023 Amica zamierza wejść do grona trzech największych producentów sprzętu grzejnego w Europie, osiągając w roku 2023 skonsolidowane przychody na poziomie 4 mld zł. Efekty podejmowanych działań widać już obecnie. Porównując rok 2018 do roku 2013 (bazowy dla strategii HIT2023), przychody wzrosły o około 80%, do ponad 2,9 mld zł, a w ramach ekspansji sprzedażowej największym obszarem przychodowym stała się Europa Zachodnia.  

 

Kongres Polskiego Kapitału to największe w kraju wydarzenie, organizowane przez magazyn Forbes, służące wymianie doświadczeń właścicieli i menedżerów dużych polskich przedsiębiorstw. Po raz pierwszy w 15-letniej historii magazynu "Forbes" przyznane zostały własne nagrody Przedsiębiorcy Roku magazynu "Forbes", będące uhonorowaniem dokonań polskiego biznesu. Wśród pięciu kategorii znajduje się Biznesowy Ambasador Roku.

 

***

O Grupie Kapitałowej Amica

Amica to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z najbardziej uznanych polskich firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W swojej ofercie posiada pełną gamę urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznością, jakością, wyglądem i innowacyjnością.

Spółka generuje ponad 70% skonsolidowanych przychodów dzięki sprzedaży na blisko 70 rynkach zagranicznych.

Amica jest laureatem wielu prestiżowych nagród, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. Red Dot Design Award: Best of the Best. Wśród portfolio marek Grupy Amica Wronki znajdują się także zagraniczne marki Gram, Hansa, CDA i Fagor. Prezes Jacek Rutkowski został uhonorowany tytułem Prezesa Roku w ramach konkursu „Byki i Niedźwiedzie” Gazety Giełdy „Parkiet”, a także nagrodą Przedsiębiorca Roku - Biznesowy Ambasador Roku 2019 magazynu "Forbes".

 

Wróć

Nasi klienci