Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Amica

30.11.2020

 

Michał Rakowski – CFO Grupy Amica w TV Biznes24

Gościem Romana Młodkowskiego w stacji Biznes24 był Michał Rakowski, członek Zarządu Grupy Amica ds. finansowych i personalnych. Największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego zaraportował w trzecim kwartale wysoki wzrost zysków (zysk netto wzrósł o 92% r/r). Udało się nadrobić spadek dynamiki spowodowany wcześniej przez lockdowny gospodarek. Co więcej, zadziałały wdrożone programy oszczędnościowe w zakresie kosztów logistyki i marketingu.

Wzrasta sprzedaż internetowa, zainteresowanie onlinem jest bezpośrednim efektem pandemii. Skala tego zjawiska uzależniona jest od nałożonych ograniczeń. Jednym z rynków, gdzie ten kanał sprzedaży najszybciej rośnie, jest Polska. Dla Grupy Amica rozkład kanałów sprzedaży jest oczywiście neutralny, gdyż sprzedaje produkty wszystkim dystrybutorom.

Grupa Amica realizuje obecnie strategię HIT2023, wprowadzoną w 2013 roku. Docelowo jej założenia pozostaną aktualne jeszcze przez trzy najbliższe lata. Zarząd pod przewodnictwem prezesa Jacka Rutkowskiego zapowiada rozpoczęcie prac nad nową strategią, wskazującą kierunki działań, cele dla Grupy Amica na najbliższe kilkanaście lat. Prace mają się rozpocząć w drugim kwartale 2021 roku i potrwają minimum rok.

 

Wróć

Nasi klienci