Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Amica, Mercator Medical

03.01.2018

 

Amica i Mercator Medical wśród propozycji analityków na styczeń

Analitycy typujący spółki do portfela technicznego „Parkietu” przedstawili swoje propozycje na styczeń. Piotr Neidek, analityk DM mBanku poleca uwadze inwestorów Amikę.

 - Piątkowe zamknięcie wypadło powyżej lokalnego oporu 125,25 zł, co z technicznego punktu widzenia jest tożsame z utworzeniem się tygodniowej formacji objęcia hossy. Na wykresie uwidoczniło się marubozu zamknięcia, czyli świeczka obrazująca przewagę strony popytowej, co w połączeniu z sygnałami kupna płynącymi ze wskaźników impetu pozwala z optymizmem zapatrywać się na papier. Na korzyść aprecjacji przemawia tygodniowy układ RSI z pozytywną dywergencją oraz piątkowy sygnał „buy" na MACD. Szczególna uwagę zwraca na siebie wykonany w całości zasięg spadków wg formacji G&R oraz pełne zniesienie poprzedniego impulsu hossy o 66 proc. Za zwyżkami przemawia także długoterminowa struktura kanału wzrostowego, którego dolne ograniczenie zostało w grudniu przetestowane, dzięki czemu styczeń powinien okazać się z korzyścią dla akcjonariuszy. Stop w cenach zamknięcia to 116,5 zł – przekonuje analityk DM mBanku.

Michał Pietrzyca, reprezentujący DM BOŚ, wskazuje na Mercator Medical. To jedyna spółka wśród styczniowych propozycji analityków, należąca wyłącznie do szerokiego WIG-u.

 - Od połowy listopada do końca grudnia 2017 r. wyrysowana została na wykresie klasyczna formacja korekty wzrostowej a-b-c. Uzyskała ona miano fali wstępującej do rynku byka, gdyż inwestorzy stosunkowo aktywnie operowali zleceniami wobec średniej wymian z poprzednich trzech miesięcy. Ponadto linia RSI wyszła ponad barierę równowagi 50 pkt. Wzrost kursu doprowadził do wykrzywienia na północ średniej ruchomej WMA z 50 sesji, co daje pozytywny impet do dalszych zmian. Zachowanie potwierdzonego wsparcia 14,93 zł będzie kierowało uwagę graczy na ważny opór 17,61 zł, a jego przełamanie powinno oznaczać przesilenie na RSI powyżej bariery 70 pkt. Technicznie patrząc, MRC jest po ok. 35-proc. fali spadkowej, która skorygowała blisko 140-proc. trzyletnie zwyżki kursu. Z tego względu MRC jest ciekawa technicznie i blisko jej do zmiany układu sił na średni termin. Wejście: 0,05 zł powyżej maksimów z poprzednich 20 sesji. Stop loss to 3 proc. Jeśli pozycja zyska 1,5 proc., to zredukuj SL do wielkości 0,05 zł poniżej poziomu wejścia. Sztywne TP: 9 proc. – wylicza analityk techniczny DM BOŚ.

Więcej: PARKIET (2018-01-03 Str. 8) lub www.parkiet.com

 

Wróć

Nasi klienci