Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Apator, Amica, Sonel

12.11.2013

Rynek rosyjski złapał zadyszkę

 

W Gazecie Giełdy "Parkiet" pojawił się artykuł o sytuacji polskich spółek, które dużą część swoich przychodów realizują w Rosji. Dziennikarka przyjrzała się wybranym firmom, ponieważ ostatnio sytuacja na rynku rosyjskim uległa pogorszeniu. Nie wszystkie firmy jednak się mają powody do zmartwienia.

 

Zarówno Apator jak i Amica nie mówią o spadkach sprzedaży, a jedynie o spowolnieniu dynamiki wzrostu. Andrzej Szostak, prezes Apatora, jest zdania, że popyt na liczniki już w przyszłym roku może wrócić do dynamicznych wzrostów, a obecne spowolnienie wynika ze słabego planowania zakupów u wschodnich partnerów. Natomiast Wojciech Kocikowski z Amiki Wronki uważa, że osłabienie na rynku AGD wynika wprost z osłabienia rubla, co przekłada się na wzrost cen importowanych towarów dla lokalnych konsumentów. Obecna stabilizacja nie zmienia postrzegania przez spółkę rynku rosyjskiego jako najbardziej perspektywicznego.

 

Nieco inaczej sytuacja wygląda w Sonelu, który odczuł pogorszenie popytu na rynku rosyjskim. Zdaniem prezesa Wieczorkowskiego, ciężko jest przewidzieć, co będzie w przyszłości, natomiast na chwilę obecną spółka prowadzi działania mające zrekompensować spadki na innych rynkach, gdzie może pochwalić się również licznymi sukcesami.

 

Dowiedz się więcej w dzisiejszym wydaniu (12.11) "Parkietu" ze strony 4.

Wróć

Nasi klienci