Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Biomed-Lublin

16.08.2011

Biomed-Lublin dzięki silnym fundamentom pewnie
zmierza po status Narodowego Frakcjonatora Osocza

 

Pozyskanie od inwestorów 35,5 mln zł otworzyło przed Spółką nowe perspektywy. Realnym celem na najbliższe lata jest około 100 mln zł zysku netto rocznie.

Biomed-Lublin, polska spółka farmaceutyczna o międzynarodowym prestiżu i wieloletnim doświadczeniu, pewnie zmierza do uzyskania statusu Narodowego Frakcjonatora Osocza, nadawanego przez resort zdrowia. Już teraz Spółka jest w trakcie pozyskiwania aż 100 tys. litrów osocza od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. To jeden z efektów pozyskania przez Spółkę w majowej ofercie prywatnej 35,5 mln zł.

- Pragniemy zapewnić polskim placówkom medycznym pewnego partnera, który będzie regularnie kupował krajowe osocze i po jego przetworzeniu dostarczał na miejsce produkty najwyższej jakości, które ratują ludzkie życie. Do tej pory były na tym polu poważne perturbacje, a Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej nie posiada Narodowego Frakcjonatora Osocza. To powinno się jak najszybciej zmienić. Po pozyskaniu przez nas w ostatnim czasie istotnego zastrzyku finansowego dzięki emisji akcji, posiadamy już w najwyższym stopniu wszystkie pożądane atrybuty, aby stać się Narodowym Frakcjonatorem Osocza komentuje Waldemar Sierocki, Prezes Zarządu Biomed Lublin S.A.

W projekcjach finansowych Spółki produkty krwiopochodne zajmują główne miejsce pod względem ważności.

- Dzięki tej gamie produktów zamierzamy za kilka lat generować około 100 mln zł zysku netto, jeśli zostaniemy wybrani Narodowym Frakcjonatorem Osocza w Polsce. W negatywnym scenariuszu będziemy w stanie generować już od 2012 roku około 16 mln zł zysku netto rocznie przy 126-128 mln zł przychodów. W każdym przypadku będzie to więc wielokrotnie więcej niż dotychczas. Nasza spółka ma więc niezwykle dobre perspektywy rozwoju mówi Prezes Waldemar Sierocki.

To właśnie dla produkcji preparatów krwiopochodnych - albuminy, immunoglobuliny, czynników krzepliwości krwi VIII, IX i von Willebrandta - Biomed-Lublin zakupił po okazyjnej cenie Zakład Frakcjonowania Osocza na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.

- Zakład nabyliśmy po cenie likwidacyjnej, za 17,5 mln zł netto. Dziś jego wartość rynkowa kształtuje się na poziomie 100 mln zł, podczas gdy obecna wycena całej naszej spółki na NewConnect to około 200 mln zł mówi Prezes Biomedu-Lublin.

Obecnie Biomed-Lublin produkuje leki na receptę oraz leki bez recepty (OTC), wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne. Jednym z bardziej znanych produktów Biomedu-Lublin jest probiotyczny Lakcid, zapewniający pożądaną florę bakteryjną jelit, stosowany m.in. jako lek osłonowy w kuracjach antybiotykowych. Spółka wytwarza również m.in. Distreptazę i szczepionkę przeciwko gruźlicy. Dotychczasowa działalność Spółki to jej zdrowy fundament, który jest znakomitą bazą dla następnych obszarów biznesowych, jak na przykład frakcjonowanie osocza.

W pierwszym półroczu 2011 roku Biomed Lublin zarobił netto blisko 466 tys. zł przy prawie 17,5 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Wynik ze sprzedaży wzrósł przy tym o 203,4 proc. rok do roku i wyniósł ponad 1,5 mln zł.

- Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów. Pragnę jednak podkreślić, że w ostatnich miesiącach byliśmy w okresie siania, aby owoce naszych działań były jak największe. Od przyszłego roku zamierzamy już je zbierać. Wtedy przyjdzie czas na duże zyskizapowiada Waldemar Sierocki, Prezes Zarządu Biomed-Lublin S.A.

Pomyślność Spółki w przyszłych okresach powinni zapewnić również kontrahenci zagraniczni, którzy zabiegają o obecność unikalnych produktów Biomedu-Lublin na ich rynkach. Już obecnie Spółka eksportuje do wielu krajów Europy i Azji.

- Duże zainteresowanie naszymi usługami w zakresie produktów widzimy w wielu krajach. Nie mogę zdradzić szczegółów, ale prowadzimy rozmowy, które mogą zaowocować dalszym zwielokrotnieniem naszych planów finansowych komentuje Prezes Sierocki.

Spółka podtrzymuje plany przejścia z NewConnect na rynek główny GPW w Warszawie, co powinno nastąpić w trakcie najbliższych dwóch lat.

Wróć

Nasi klienci