Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Cambridge Chocolate Technologies

07.11.2017

 

10 listopada 2017 roku zadebiutuje na giełdzie Cambridge Chocolate Technologies z portfela Adiuvo Investments

Akcje spółki skupionej na technologiach wzbogacania czekolady i słodkich przekąsek będą notowana od piątku, 10 listopada br., na rynku NewConnect warszawskiej GPW. Po pozyskaniu 20 mln PLN w trakcie pre-IPO (emisja 2,3 mln akcji serii D) Cambridge Chocolate Technologies SA zadebiutuje z kursem odniesienia 8,7 PLN i kapitalizacją 105,1 mln PLN.

Cambridge Chocolate Technologies (CCT) to spółka portfelowa notowanej na GPW Grupy Adiuvo Investments, która posiada 67,9% jej akcji. Istotnym akcjonariuszem jest również m.in. wynalazca rozwijanych technologii - dr Ivan Petyaev (13,1% akcji), lekarz kardiolog, specjalista w zakresie biotechnologii medycznej z bogatym doświadczeniem w naukach klinicznych, patofizjologii oraz biochemii, wieloletni naukowiec Cambridge University.

CCT komercjalizuje opatentowane i potwierdzone klinicznie innowacyjne technologie opracowane w brytyjskim Cambridge. Dotyczą one wzbogacania czekolady i słodkich przekąsek w wysoce biodostępne antyoksydanty.

- Globalny rynek czekolady to już obecnie 100 mld USD rocznie, a nasze unikalne w skali świata technologie wpisują się w silne trendy podążania konsumentów w stronę zdrowszych, bardziej jakościowych i funkcjonalnych produktówpodkreśla Anna Aranowska-Bablok, Prezes Zarządu Cambridge Chocolate Technologies SA.

Technologia Astacelle, wykorzystana we wprowadzonych do sprzedaży w 2016 roku czekoladkach Esthechoc, dotyczy formulacji karotenoidowo-fosfolipidowych odwróconych miceli, które zapewniają istotnie wyższą biodostępność karotenoidów, jak i udokumentowaną przewagę konkurencyjną w zakresie aktywności biologicznej tych związków. Dodatkowo, utworzona micela chroni transportowane substancje aktywne przed degradacją w przewodzie pokarmowym na skutek działania kwasu solnego.

Warto zauważyć, że zwykła ciemna czekolada zawiera polifenole o słabej dostępności biologicznej. W praktyce należałoby jeść dziennie całą tabliczkę czekolady (70-100 g, 300-600 kalorii), aby odnieść jakiekolwiek zauważalne korzyści płynące ze spożywania kakao. Tymczasem już jedna porcja Esthechoc (7,5 g, 38 kalorii) spożywana dziennie podwyższa poziom przeciwutleniaczy w skórze, pomaga poprawić jej mikrokrążenie, podnieść poziom tlenu i zapobiegać procesom starzenia w skórze, sprzyjając młodemu wyglądowi. Czekolada funkcjonalna Esthechoc jest sprzedawana m.in. w USA,, Chinach, Wielkiej Brytanii, krajach Zatoki Perskiej, na Tajwanie, w Finlandii, Hiszpanii, we Włoszech, w Szwajcarii,  Rumunii, na Węgrzech i w Polsce. Esthechoc to również laureat prestiżowych nagród, m.in. Beauty Challenger Award, nagrody otrzymanej podczas 13. edycji targów Beyond Beauty w Paryżu czy nagrody Future 50 Beauty Award 2016 międzynarodowego magazynu „Women’s Health”.

Kolejna technologia CCT to ChocBerry, na bazie której oparte są pozostałe produkty spółki. Dotyczy ona metody produkcji oraz wbudowywania w format żywności substancji czynnych, które pozwalają na osiągnięcie równoważnego z czekoladowym profilu polifenoli we krwi oraz ich ekwiwalentnej aktywności w zakresie działania antyoksydacyjnego i wspierającego układ sercowo-naczyniowy. Produkty oparte na technologii ChocBerry zapewniają dużo wyższą biodostępność i aktywność związków polifenolowych oraz niższy poziom glukozy we krwi po spożyciu, przy czym walory smakowe pozostają porównywalne z wyrobami referencyjnymi (czekoladą mleczną lub białą).

We wrześniu br. CCT wprowadziła na rynek ciemną czekoladę ReChoc, oferującą korzyści płynące ze spożywania kakao i czerwonego wina. W najbliższych miesiącach rynkową premierę będzie natomiast miała mleczna czekolada Fount, która pod względem profilu polifenolowego będzie odpowiadała ciemnej czekoladzie. Kolejnymi produktami, pokazującymi możliwości technologii CCT, będą m.in. biała czekolada, baton czekoladowy, krem do smarowania, słodycze typu toffi czy  masło orzechowe.

 

***

Adiuvo Investments to notowana od 2015 r. na rynku głównym GPW spółka, która skupia się na selekcji, rozwoju, finansowaniu i komercjalizacji innowacyjnych technologii o globalnych zasięgu. Ich zakres przedmiotowy w szczególności obejmuje (1) zarządzanie chorobą (diseases management), monitorowanie zdrowego trybu życia i leczenie przy pomocy urządzeń mobilnych oraz (2) suplementy diety i żywność funkcjonalną. Aktualnie w portfolio Adiuvo znajduje się 15 technologii i ponad 30 powiązanych z nimi produktów.

Dzięki zapewnieniu ochrony własności intelektualnej, walidacji technologii w badaniach klinicznych w standardzie farmaceutycznym oraz pozyskiwaniu certyfikatów dopuszczających produkty do obrotu na rynku Adiuvo potrafi komercjalizować projekty w różnorodnych modelach biznesowych i w skali międzynarodowej.

Więcej informacji na temat spółki można znaleźć pod adresem www.adiuvoinvestments.com.

 

Cambridge Chocolate Technologies rozwija i komercjalizuje innowacyjne, testowane klinicznie produktów w obszarze żywności funkcjonalnej i słodkich przekąsek, celem wzbogacenia codziennej diety o innowacyjne składniki i receptury powstałe w wyniku badań nad korzyściami, płynącymi z polifenoli zawartych w kakao oraz innych naturalnych antyoksydantów.

Więcej informacji na temat spółki można znaleźć pod adresem www.cambridgechocolate.com.

 

Uchwała GPW w sprawie wyznaczenia pierwszego dnia notowania - link


Wróć

Nasi klienci