Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Capital Partners

21.06.2018

 

 

Startują płatności w aplikacji „Skanuj i Kupuj” sieci Piotr i Paweł

Sieć handlowa Piotr i Paweł dołącza do światowych liderów i wyznacza nowy standard w Polsce dzięki wdrożeniu płatności w aplikacji „Skanuj i Kupuj”. Wzorem chociażby amerykańskiego sklepu Amazon Go
i globalnych usług transportowych pod marką Uber już dzisiaj w wybranych sklepach Piotr i Paweł można robić zakupy nie tylko bez posiadania przy sobie gotówki czy karty płatniczej, ale również bez stania w kolejkach do kas
i bez jakiegokolwiek kontaktu z kasjerami, a nawet bez wyjmowania zakupów z koszyka przed wyjściem ze sklepu.

Cyfrowa podróż klienta w fizycznym sklepie sieci Piotr i Paweł zaczyna się od zeskanowania poszczególnych produktów smartfonem z aplikacją „Skanuj i Kupuj” (dostępna dla systemów iOS i Android), a kończy zatwierdzeniem płatności kartą, wcześniej zdefiniowaną w aplikacji. Te dwa proste kroki to wszystko, czego potrzeba, aby zrobić zakupy.

- Dla sieci Piotr i Paweł najważniejsi są klienci. Dbając o ich wygodę, testowaliśmy nasz innowacyjny system w niepełnej formie przez blisko dwa lata. Teraz nasi klienci mają już możliwość użytkowania pełnej wersji systemu „Skanuj i Kupuj”, który umożliwia dokonanie zakupów bez przechodzenia przez kasę. Klienci nie są również przekierowywani do zewnętrznych aplikacji czy wirtualnych portfeli - mówi Marek Miętka, Prezes Zarządu sieci Piotr i Paweł.

- To również dobra wiadomość dla osób konserwatywnych, które nie będą korzystać z naszej aplikacji mobilnej. Ominięcie kas przez pozostałych klientów istotnie zmniejszy bowiem czas oczekiwania do obsługi przez tradycyjnego kasjera w porach szczytu zakupowego. Ceniona za najwyższą jakość produktów i obsługi sieć Piotr i Paweł ma więc kolejną przewagę konkurencyjnądodaje.

Obecnie system „Skanuj i Kupuj” działa w sześciu pilotażowych lokalizacjach: dwóch w Warszawie (ul. Stawki 2A i CH Blue City) oraz po jednym w Poznaniu (ul. Gronowa 18), w Markach pod Warszawą (ul. Piłsudskiego 200A), w Płocku (Galeria Wisła) i we Wrocławiu (Sky Tower). O ile obecnie przy wyjściu ze sklepu system automatycznie drukuje paragon do wzięcia przez klienta (lokalizacja klienta na bazie emitera sygnału bluetooth, tzw. beacona), o tyle niedawne uznanie przez Ministerstwo Finansów, że wystarczającym dowodem sprzedaży jest paragon w aplikacji, bez konieczności tradycyjnego wydruku na papierze[1], otworzyło drogę do szybkiego wdrożenia pełnej usługi „Skanuj i Kupuj” we wszystkich sklepach Piotr i Paweł.

Ponadto, aplikacja „Skanuj i Kupuj” została wzbogacona o możliwość nagradzania w ramach prowadzonych działań promocyjnych. W celu zachęcenia klientów do korzystania z niej jako udogodnienia podczas codziennych zakupów  obecnie pierwszy zakup w aplikacji za min. 100 zł premiowany jest kuponem o wartości 20 zł na kolejne zakupy.

- Do użycia po raz pierwszy innowacyjnych rozwiązań często wystarczy sama ciekawość, chęć spróbowania czegoś nowego, a to w konsekwencji powoduje, że zmieniamy nasze przyzwyczajenia i regularnie korzystamy z tych rozwiązań, ponieważ są wygodne. I tak właśnie jest z zakupami w sieci Piotr i Paweł z wykorzystaniem aplikacji „Skanuj i Kupuj” – są jeszcze prostsze i wygodniejsze niż dotychczas - podkreśla Wojciech Zawada, Prezes Zarządu spółki OneLoop.

- Bardzo się cieszę, że dzięki narzędziom i usługom dostarczonym sieci Piotr i Paweł wspólnie zmieniamy oblicze zakupów w fizycznych placówkach handlowychdodaje.

System „Skanuj i Kupuj” jest prosty, intuicyjny, a przede wszystkim bezpieczny, czego gwarantem jest SIX Payment Services, należący do wiodących dostawców rozwiązań do obsługi transakcji elektronicznych. Co ważne, dane kart płatniczych nie są nawet zapisywane w aplikacji, a „Skanuj i Kupuj” umożliwia podłączenie zarówno karty prywatnej, jak i służbowej - są one wybierane w zależności od charakteru zakupów.

- Dodanie możliwości dokonania płatności bezpośrednio w aplikacji to domknięcie całego zautomatyzowanego procesu zakupów. Ma to szczególnie pozytywny wpływ na całość wrażeń, jakich doświadcza użytkownik (tzw. user experience), czyli w tym wypadku klient, robiący zakupy w sklepach Piotr i Paweł. Cieszymy się, że możemy być partnerem tego pionierskiego na rynku polskim projektu, pozyskując cenne doświadczenia do realizacji kolejnych tego typu wdrożeń - mówi Sebastian Ramatowski, odpowiedzialny za obszar innowacji w SIX Payment Services.

- Możliwości „Skanuj i Kupuj” cieszą mnie również jako konsumenta. Jestem przekonany, że wyznaczony przez nas
i przez sieć Piotr i Paweł nowy benchmark na polskim rynku będzie trendem do upowszechniania digitalizacji całego sektora sprzedaży detalicznej – dodaje.

 

***

Sieć Piotr i Paweł

Ogólnopolska sieć handlowa Piotr i Paweł, której historia sięga 1990 roku. W jej ramach działa 140 sklepów, przede wszystkim w formacie supermarketów. Klienci mogą również robić zakupy przez internet z dostawą do domu (e-piotripawel.pl). Twórcami firmy są Eleonora Woś i jej synowie Piotr i Paweł Woś, którzy w ramach polskiej firmy rodzinnej z małego lokalnego sklepu w Poznaniu stworzyli jedną z wiodących krajowych sieci detalicznych. Sieć Piotr i Paweł ma unikatowy na polskim rynku charakter marki, liczną grupę wiernych i zadowolonych klientów, a rodzinny charakter firmy i jej prawie 30-letnia historia są wsparciem dla możliwości rozwoju.

www.piotripawel.pl

 

SIX Payment Services

Jeden z największych w Europie agentów rozliczeniowych, dostawca bezpiecznych i innowacyjnych rozwiązań, umożliwiających obsługę transakcji elektronicznych. Zatrudniając blisko 1,2 tys. pracowników w 14 oddziałach na całym świecie, SIX Payment Services obsługuje klientów (punkty handlowo-usługowe) z 33 krajów. Przedsiębiorstwo jest własnością blisko 140 banków o zróżnicowanych rozmiarach oraz profilach działalności.

www.six-payment-services.com 

 

OneLoop

Spółka z obszaru fintech, oferująca nowoczesne rozwiązania, które wspierają działania w obszarze sprzedaży i marketingu. Ich celem jest pomoc sklepom, restauracjom czy usługodawcom w zdobywaniu nowych klientów oraz zwiększaniu zaangażowania obecnych. Rozwiązania OneLoop przeznaczone są zarówno dla sklepów stacjonarnych, jak również internetowych oraz mobilnych. Wykorzystując infrastrukturę kart płatniczych, technologia OneLoop umożliwia w każdym z kanałów sprzedaży prostą i szybką rejestrację użytkowników oraz przyznawanie i wydawanie korzyści podczas dokonywania transakcji.

www.oneloop.pl[1] Dyrektor KIS, sygn. akt 0115-KDIT1-3.4012.149.2018.3.AT, 30.05.2018

 

Wróć

Nasi klienci