Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Capital Partners

31.07.2018

 

Sieć Piotr i Paweł finalizuje wybór inwestora strategicznego
oraz kontynuuje proces restrukturyzacji

Zgodnie z zapowiedziami, sieć handlowa Piotr i Paweł jest w fazie finalizowania transakcji z inwestorem strategicznym, którego nazwa zostanie upubliczniona po sformalizowaniu umowy. Wyłonienie potencjalnych inwestorów nastąpiło po procesie due diligence oraz złożeniu przez zainteresowane podmioty ofert zakupu w ramach trwającego od jesieni zeszłego roku procesu sprzedaży sieci Piotr i Paweł przy wsparciu działu bankowości inwestycyjnej BZ WBK.

- Rozmowy są zaawansowane, zmierzamy do końca procesu M&A. Obecnie przedstawiciele sieci Piotr i Paweł oraz potencjalnych inwestorów prowadzą rozmowy, dotyczące urynkowienia czynszów za lokale wynajmowane przez sieć. Zależy nam na przeprowadzeniu stosownych ustaleń w tym zakresie - podkreśla Robert Krzak, Wiceprezes Zarządu sieci Piotr i Paweł.

Równolegle sieć Piotr i Paweł optymalizuje działalność operacyjną, aby lepiej odpowiadać na potrzeby klientów, franczyzobiorców, pracowników i pozostałych interesariuszy. W szczególności zostały zredefiniowane zasady zarządzania zasobami organizacji i ograniczania kosztów funkcjonowania sieci.

- W ostatnich tygodniach zostały zamknięte wybrane nierentowne placówki, co jest elementem prac nad poprawą rentowności  sieci. Zakres i charakter zmian restrukturyzacyjnych obejmuje też między innymi renegocjacje warunków najmu oraz, uproszczenie struktur i procesów decyzyjnych w centrali firmy. Ważnym elementem planu jest również wzmocnienie tradycyjnych wartości Piotra i Pawła, takich jak najwyższa jakość, najszerszy asortyment, najwyższy poziom zadowolenia klientów, otwarta i rzeczowa komunikacja z dostawcami mówi Marek Miętka, Prezes Zarządu sieci Piotr i Paweł.

 

***

Sieć Piotr i Paweł

Ogólnopolska sieć handlowa, której historia sięga 1990 roku. W jej ramach działa 140 sklepów, przede wszystkim w formacie supermarketów. Klienci mogą również robić zakupy przez internet z dostawą do domu (e-piotripawel.pl). Twórcami firmy są Eleonora Woś i jej synowie Piotr i Paweł Woś, którzy w ramach polskiej firmy rodzinnej z małego lokalnego sklepu w Poznaniu stworzyli jedną z wiodących krajowych sieci detalicznych. Sieć Piotr i Paweł ma unikatowy na polskim rynku charakter marki, liczną grupę wiernych i zadowolonych klientów, a rodzinny charakter firmy i jej prawie 30-letnia historia są wsparciem dla możliwości rozwoju. Jednocześnie sieć Piotr i Paweł jest liderem technologicznym sprzedaży detalicznej, wdrażając w czerwcu 2018 roku system „Skanuj i Kupuj” z płatnościami mobilnymi, umożliwiającymi ominięcie przez klientów kolejek, wykładania zakupów przy kasie i ponownego pakowania, a nawet bez wyjmowania portfela.

www.piotripawel.pl

 

Wróć

Nasi klienci